Spółka PGG ostrzega przez fałszywymi sklepami. Można stracić swoje oszczędności

Spółka Polska Grupa Górnicza ostrzega swoich klientów przed fałszywymi stronami internetowymi. Oszuści bezprawnie wykorzystują logo spółki i wyłudzają dane osobowe.

 

W tegorocznym sezonie węgiel stał się surowcem, za który trzeba sporo zapłacić. Wykorzystują to przestępcy, którzy za pośrednictwem fałszywych stron internetowych wyłudzają pieniądze.

O oszustach, którzy podszywają się pod sklep Polskiej Grupy Górniczej poinformowano na oficjalnej stronie PGG.

– Informujemy, że strony https://pgg-wegiel.info oraz https://pgg-wegiel.pl są fałszywe i nie mają nic wspólnego z naszym internetowym sklepem. Grafiki na tych stronach oraz widoczny asortyment, mogą wprowadzać w błąd. Są bowiem podobne do grafiki naszego sklepu. Oszuści bezprawnie wykorzystują także logo naszej spółki. Podają również na tych stronach ceny takie jak ceny surowca z naszych kopalń. Apelujemy, aby nie dokonywać wpłat za pośrednictwem tych stron, gdyż mogą Państwo stracić pieniądze. Prosimy o rozwagę w zakupach. Jednocześnie przypominamy, że właściwy adres sklepu PGG S.A. to https://sklep.pgg.pl – apeluje Spółka PGG.

 

Spółka informuje, że sesje sprzedażowe za pośrednictwem ich strony internetowej odbywają się w określonych dniach i godzinach, w zależności, jaki rodzaj surowca chcemy zakupić.

– Sesje sprzedażowe w naszym sklepie są codziennie po 16.00. W poniedziałki, środy i piątki wystawiamy miały, a we wtorki i czwartki węgiel – dodają.

Warto także pamiętać, że Kwalifikowany Dostawca Węgla PGG nie używa wiadomości SMS, połączeń telefonicznych oraz e-maili, aby potwierdzić dane osobowe swoich klientów.

– Pamiętajmy. Jeżeli kontaktuje się z Państwem Kwalifikowany Dostawca Węgla telefonicznie/sms lub mailowo, to nigdy nie potwierdza tymi kanałami komunikacji państwa danych osobowych. Przestrzegamy przed osobami, które podszywają się pod pracowników Kwalifikowanych Dostawców Węgla – dodaje spółka PGG.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments