Społeczność szkoły w Bogatem dla służby zdrowia i pacjentów [FOTO]

7 kwietnia w szkole w Bogatem obchodzono Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji samorząd uczniowski zorganizował zbiórkę wypieków dla pracowników przasnyskiego szpitala.

 

Zbiórka dedykowana była w szczególności osobom pracującym na oddziale covidowym, ale udało się uzbierać tak dużą ilość pyszności, że również pracownicy innych oddziałów będą mogli ich spróbować.

– Nie zapomnieliśmy o osobach, które walczą o zdrowie i życie zmagając się z COVID-19 w przasnyskim szpitalu. Często są to osoby spoza okolic Przasnysza, nie mają tu rodziny ani bliskich. Często karetki w pośpiechu zabierały ich z domów bez rzeczy osobistych. Dla nich zebraliśmy to czego najbardziej potrzebują: wodę w małych i dużych butelkach, chusteczki nawilżane, środki higieny osobistej (mydła, żele pod prysznic, szampony do włosów, pasty i szczoteczki do zębów, itp.). Dary i wypieki dostarczyliśmy do szpitala 19 kwietnia – informuje Barbara Wojciechowska, opiekun samorządu uczniowskiego.

 

Do pracowników służby zdrowia dotarły także laurki wykonane przez uczniów.

Samorząd Uczniowski pragnie serdecznie podziękować Radzie Rodziców oraz wszystkim uczniom i rodzicom biorącym udział w akcji.

– Dziękujemy bardzo za pomoc Agacie Wronowskiej, Marzenie Karwackiej i Aleksandrze Biraga. Dziewczynki z klasy 7A: Zuzia B., Maja B., Julia Ch., Nela P. i Ola S. pięknie przyozdobiły opakowania z pysznościami, podzieliły wypieki oraz pomogły posegregować dary. Im również dziękujemy – czytamy.

 

ren


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments