„SpoKREWnieni Służbą” – kolejna akcja na przasnyskim rynku

8 marca 2021 roku na przasnyskim rynku miejskim żołnierze z 2. Ośrodka Radioelektronicznego wzięli udział akcji „SpoKREWnieni Służbą”.

 

Tegoroczna, czwarta już, edycja zainaugurowana została przy okazji obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych przez Ministra Obrony Narodowej Mariusz Błaszczaka.

– Podczas akcji tym razem pracownicy wojska 2. Ośrodka Radioelektronicznego oddają krew ratując tym samym zdrowie i życie potrzebującym osobom. Krew i jej składniki, to bezcenny lek, którego nie da się w żaden sposób zastąpić. Przywraca zdrowie, ratuje życie, daje nadzieje na odzyskanie pełnej sprawności. Każdy z nas może pomóc w prosty sposób – dołączając do akcji SpoKREWnieni Służbą. Zapewniam, że nie zwalniamy tempa i jesteśmy na etapie organizowania kolejnej akcji jeszcze w tym miesiącu. Czas epidemii sprawia, że niedobory krwi i jej składników w placówkach ochrony zdrowia są szczególnie duże. Z tego powodu tak ważna w tym czasie jest aktywność i zaangażowanie wszystkich dawców i jej honorowe oddawanie, do czego serdecznie zachęcam – podsumował akcję płk dypl. Bogusław Postek.

 

Żołnierze i pracownicy cywilni wojska od 1 do 31 marca 2021 roku będą oddawać krew w punktach poboru na terenie całego kraju. Zebrana krew trafi do potrzebujących i chorych w całej Polsce. Akcja trwa nieprzerwanie od 2018 roku.

 


 

Źródło 2ORel
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments