Spłonął dom w Obrębcu – potrzebna jest pomoc. Ruszyła zrzutka.

Do pożaru w Obrębcu doszło 26 stycznia 2021r. Ogień zniszczył prawie cały dobytek. W wyniku pożaru dach nad głową straciło 5 osób w tym dwójka dzieci w wieku 7 i 12 lat.

 

– Mieszkał z nami również niepełnosprawny teść. Pomimo szybkiej interwencji straży pożarnej i pomocy sąsiadów ogień bardzo szybko zajął cały dom. Dom jest w fatalnym stanie, według opinii z oględzin obiektu budowlanego, budynek nie nadaje się do zamieszkania. Zakazano użytkowania budynku oraz należy go zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Zniszczeniu uległy wszystkie meble, ściany, okna, drzwi, podłoga, sprzęty elektroniczne. Niestety prawie nic nie nadaje się do dalszego użytku – informuje rodzina.

Decyzja o budowie lub odbudowie domu jest zależna od szczegółowych ekspertyz. Jest to dom budowany w technologii tradycyjnej – w roku 1986 – dlatego koszty całkowitego remontu będą na pewno wysokie. – Wierzymy, że przy wsparciu dobrych ludzi uda nam się wrócić do normalności i chociaż częściowo zapomnieć o tragedii jaka nas spotkała – komentują mieszkańcy domu i dziękują za każde, nawet najmniejsze wsparcie.

 

 

Osoby, które chciałyby pomóc rodzinie mogą wpłacać datki na:

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments