Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Przasnyszu zostanie rozbudowany? Powstał Program Funkcjonalno – Użytkowy

Opracowany Program Funkcjonalno – Użytkowy przewiduje utworzenie kompleksu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, polegającego na budowie nowego obiektu, w którym mieścić się będą: przedszkole, szkoła, sala gimnastyczna, pomieszczenia zabiegowe i gabinety.

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Przasnyszu służy edukacji młodzieży i dzieci ze specjalnymi potrzebami.

– Koncepcja przewiduje budowę na terenie Ośrodka nowego budynku szkoły. Dotychczasowy obiekt zostanie przeznaczony na inne cele edukacyjne np. internat dla uczniów. Opracowano już koncepcję zawierającą wytyczne i zakładane funkcjonalności obiektu jakie inwestor, którym będzie Powiat Przasnyski, chciałby uzyskać w wyniku realizacji robót. Dokument umożliwi pozyskanie funduszy zewnętrznych na realizację kosztownego przedsięwzięcia – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

Projektowany budynek ma zostać podzielony na kilka zasadniczych stref funkcjonalnych. Dominująca część edukacyjna znajdzie się na I i II piętrze obiektu, wzdłuż centralnego korytarza. Na parterze od strony zachodniej przewidziano edukacyjną strefę przedszkolną, salę gimnastyczną wraz z towarzyszącymi zespołami szatniowo – sanitarnymi, magazynem, pokojem trenera i dodatkowymi toaletami.

– W centralnej części parteru mieścić się będzie strefa administracyjna. Na II piętrze – w części wschodniej – zaplanowano pomieszczenia zabiegowe oraz gabinety. W piwnicy zlokalizowane będą szatnie, stołówka doświetlona przez zagłębiony ogród, zaplecze kuchenne oraz strefy techniczne. Uzupełnieniem zagospodarowania terenu będzie plac zabaw wraz z urządzeniami i siedziskami, wiata śmietnikowa, drobne formy architektoniczne, instalacja oświetleniowa oraz nasadzenia zieleni niskiej i wysokiej. Projekt przewiduje także infrastrukturę techniczną oraz zakupienie niezbędnego sprzętu i wyposażenia – czytamy.

 

Obiekt oraz zagospodarowanie terenu będą w całości dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich, niepełnosprawnych wzrokowo oraz słuchowo.

– Przed Powiatem Przasnyskim stoi teraz najważniejsze wyzwanie, polegające na pozyskaniu funduszy, dzięki którym uda się zrealizować ambitne założenie. W tej chwili pracownicy starostwa oraz dyrekcja SOSW dokonują przeglądu dostępnych programów, do których można aplikować o środki, umożliwiające realizację inwestycji – podaje Starostwo.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adaś
Adaś
8 miesięcy temu

Czuć kiełbasą wyborczą

Hania
Hania
8 miesięcy temu
Reply to  Adaś

Byłeś kiedyś w tym ośrodku? On jest dla dzieci niepełnosprawnych m.in. ruchowo, jeżdżących na wózkach, a obecny budynek jest kompletnie nieprzystosowany do wózków inwalidzkich!!! Matki i opiekunki wnoszą dzieci na rękach po schodach np.na salę gimnastyczną na jakieś apele itp i wózki oddzielnie. Ja się pytam kto na to pozwolił przez tyle lat?!!! W Chorzelach robione baseny i fontanny, różowe słupy i ścieżki rowerowe śmiechu warte, sale koncertowe chciano budować! A budynek dla dzieci niepełnosprawnych wogóle nie jest dla nich przystosowany! A to był koszt mniejszy niż trasa różowych słupów naprzykład. Albo basen. I to w Chorzelach. Bardzo dobrze że… Czytaj więcej »

Taga
Taga
8 miesięcy temu
Reply to  Hania

Tylko, że wielu nie rozumie, przeszkadza im wszystko. Patrzą tylko na własne potrzeby.! No, ale jeżeli mała działka, to może zmienić lokalizację? Ale idą za tym koszty. I tu zgadzam się z wypowiedzią Hani.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
8 miesięcy temu
Reply to  Hania

Ale zapewne koledze Adasiowi nie chodziło o to, że to jest niepotrzebne. Tylko że nic z tego po prostu nie będzie…

Anna
Anna
8 miesięcy temu
Reply to  Adaś

Jak się nie znasz to nie zabieraj glosu.

Adaś
Adaś
8 miesięcy temu

Już widzę taki budynek na tej działce wśród domów jednorodzinnych, bez boiska i parkingu. Ewidentnie jest to narysowane na pokaz.

jacuś
jacuś
8 miesięcy temu

To z tych pieniędzy co były na drogę w kierunku Mławy?