Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Przasnyszu – EkoSzkołą, uczennica Milena Krupińska, nagrodzona za najlepszą pracę

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie odbyła się uroczysta gala konkursu #EkoSzkoła. W wydarzeniu wzięli udział laureaci wraz z opiekunami, nauczyciele, dyrektorzy szkół, które zdobyły #EkoBony oraz samorządowcy, którzy prowadzą placówki. Wśród laureatów – Milena Krupińska, uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Przasnyszu.

 

Uroczysta gala konkursu połączona z prezentacją prac i wręczeniem nagród odbyła się 10.10.2023 r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

Celem konkursu jest upowszechnianie i popularyzacja działań związanych z edukacją ekologiczną i ochroną środowiska prowadzonych w szkołach podstawowych oraz kreowanie właściwych postaw dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska na terenie województwa mazowieckiego. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zaprosił do konkursu uczniów szkół podstawowych z Mazowsza już po raz szósty.

W tym roku wpłynęło łącznie 596 pac, w tym 182 prace plastyczne oraz 414 fotografii z 43 placówek oświatowych z terenu Mazowsza. Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach: uczniowie klas I – III przygotowują prace plastyczne, a  uczniowie klas IV – VIII wykonują fotografie. Nagrodzone prace przedstawiają dotychczasowe działania szkoły na rzecz ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych.

Fundusz nagrodził „EkoBonami” szkoły za dotychczasową działalność na rzecz ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych, których uczniowie zostali laureatami w obu kategoriach: I miejsca – o wartości 5 000 zł, II miejsca – o wartości 4 000 zł oraz III miejsca – o wartości 3 000 zł. Uzyskane środki placówki mogą przeznaczyć na działania i inwestycje związane z ochroną środowiska i ekologią.

Praca uczennicy 3 klasy Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Przasnyszu, Mileny Krupińskiej zajęła 1. miejsce. Dziewczynka wygrała voucher o wartości 800 zł, zaś szkoła ekobon o wartości 5 tys. zł.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przasnyszanka
przasnyszanka
1 miesiąc temu

Gratulacje! Piękna i utalentowana dziewczynka.Radosc dla rodziców no i dla szkoły.