Specjalny dodatek dla weteranów. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy

W czwartek, 4 maja na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pojawiła się informacja o przyjęciu przez radę projektu ustawy o zmianie „ustawy o weteranach działań poza granicami państwa”.

 

– Rząd chce, aby wszyscy weterani poszkodowani mogli otrzymać specjalny dodatek. Chodzi o tych, którzy nie pobierają emerytury albo renty inwalidzkiej. Dzięki rozwiązaniu, w większym stopniu możliwe będzie zabezpieczenie dodatkowych potrzeb weteranów, związanych z leczeniem, rehabilitacją, opłaceniem kosztów ewentualnej opieki, czy dojazdów do placówek medycznych i rehabilitacyjnych – czytamy na stronie.

Najważniejsze rozwiązania proponowane przez Radę Ministrów:

 

  • Wszyscy weterani poszkodowani będą mogli otrzymać specjalny dodatek – również ci, którzy nie pobierają emerytury ani renty inwalidzkiej.
  • Proponowane zmiany będą dotyczyły osób, którym odpowiedni organ przyznał status weterana poszkodowanego.
  • Wysokość dodatku dla weteranów poszkodowanych uzależniona jest od ustalonego procentu uszczerbku na zdrowiu. Chodzi o wypadek pozostający w związku z działaniami poza granicami państwa lub chorobę nabytą podczas wykonywania zadań lub obowiązków służbowych, z tytułu których przyznano świadczenia odszkodowawcze.
  • Dodatek wynosi od 5 proc. do 130 proc. najniższej emerytury.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olek
Olek
28 dni temu

czyli pasiemy NAJEMNIKÓW watażków którzy za $$$ (duży) biorą udział w wojnach na świecie (każdych byle zabijać?). i za to maja mieć wikt polskiego podatnika? no ale wiadomo dla kogo ta ustawa, dla tych co przed nimi klęka pseudo prezydent D…..

Ducane
Ducane
28 dni temu

Wybory idą pełną parą, takich dodatków , wypłat , rozdawnictwa Naszej kasy będzie coraz więcej , to klasyka pisowcóf

Dyzma
Dyzma
28 dni temu

Gnać dziadostwa póki jeszcze jest szansa bo zniszczą Polskę.