Specjalistyczna Sekcja Ratownictwa Wodno – Nurkowego „Przasnysz” ćwiczyła w Ostrołęce

W środę, 26 czerwca na terenie Ostrołęki odbyły się ćwiczenia Mazowieckiej Brygady Odwodowej. Wzięli w nich udział również nurkowie z Przasnysza.

 

– Teren ćwiczeń obejmował port rzeczny na rzece Narew wraz z przyległym terenem i infrastrukturą portu oraz most drogowy im. Gen. Antoniego Madalińskiego w Ostrołęce – informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

– Przed rozpoczęciem ćwiczeń, zespół inspekcyjny Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej przeprowadził inspekcję gotowości operacyjnej wydzielonych sił i środków Mazowieckiej Brygady Odwodowej. Ćwiczenia oceniane były przez zespół rozjemców złożony z funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy, Komendy Miejskiej PSP w Siedlcach oraz Komendy Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim – dodaje KM PSP.

Ćwiczenia, w których wzięli udział nurkowie z Przasnysza zakładały wystąpienie dwóch zdarzeń.

– W epizodzie pierwszym, przybyłe na miejsce zdarzenia siły i środki realizowały zadania z ratownictwa chemicznego oraz wodno – nurkowego, a także działania na wodzie z zużyciem łodzi ratowniczej. Teren działań obejmował port rzeczny na rzece Narew oraz teren przyległy, a także samą rzekę – dodają.

Drugi epizod skupiał się na pracach z ratownictwa wysokościowego oraz z wykorzystaniem łodzi ratowniczej.

– Drugi epizod dotyczył także zabezpieczenia prowadzonych działań przy pomocy płetwonurków PSP. Działania w tym epizodzie obejmowały most drogowy im. Gen. Antoniego Madalińskiego w Ostrołęce, rzekę Narew oraz jej lewostronne nabrzeże – wyjaśnia komenda.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aj.
Aj.
14 dni temu

Baboszewo, powiat Płoński, od Przasnysza 70 km. Planowana od lat budowa zbiornika retencyjnego w Baboszewie wchodzi w fazę realizacji. Trwa bowiem procedura przetargowa na pierwszy etap tej inwestycji. Otwarcie ofert w ogłoszonym przez Urząd Gminy w Baboszewie przetargu zaplanowano na poniedziałek, 1 lipca. Inwestycja będzie wykonywana etapowo – pierwszy, na który ogłoszono przetarg, obejmuje budowę zbiornika retencyjnego o powierzchni 23,5 tys. mkw. wraz z niezbędną infrastrukturą, pomostu (w zachodniej części korony zbiornika, w kształcie litery T, o długości 34 m) i kładek, sceny z zadaszeniem, parkingu oraz ciągów komunikacyjnych (pieszo-rowerowych) przy których zostaną ustawione ławki parkowe, latarnie i kosze. Przypomnijmy,… Czytaj więcej »