Spacer z historią po Czernicach Borowych

W piątek, 20 września, uczniowie jednej z klas Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym spacerze edukacyjnym po miejscowości, prowadzonym przez emerytowanego nauczyciela historii, Jana Pikusa. Wieloletni pedagog, z pasją i zaangażowaniem, opowiadał młodzieży o historii Czernic Borowych, wskazując istotne miejsca, jak dawna poczta, sklepy, ośrodek zdrowia czy słynna piekarnia Plucińskiego.

 

Jednym z kluczowych punktów spaceru było odwiedzenie domu patronki szkoły, Janiny Sieklickiej. Jan Pikus przybliżył uczniom historie lokalnych bohaterów i wydarzenia z okresów takich jak II wojna światowa czy PRL, a także wspominał swoich dawnych uczniów, którzy dziś są rodzicami uczestników spaceru.

Szkoła podziękowała nauczycielowi za poświęcony czas i wspaniałe opowieści, które wzbogaciły młodzież o lokalną wiedzę i poczucie tożsamości regionalnej.

 

 

 

Sprawdź również
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ola
ola
4 miesięcy temu

i to jest super, a nie jakieś tam happeningi zielone.