SP 1 Przasnysz: Świętujemy Dzień Kropki! Świętujemy Dzień Kropki!

W tym roku wszystkie pierwszaki przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki, przypadającego w dniu 15 września. Jest święto kreatywności, odwagi i zabawy. Na całym świecie organizuje się tego dnia wiele działań , które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim tej światowej akcji stała się kropka z książki pt. ,,The Dot”, którą napisał Peter Reynolds,  kropka, która zmieniła świat  małej dziewczynki Vashti. 

W piątek, 15 września, uczniowie klas pierwszych także zmienili swój szkolny świat. Już od rana szkolne korytarze wypełniły uśmiechnięte dzieciaki, ubrane w stroje w kropki. W swoich klasach obejrzały animowany film o Vashti, która nie wierzyła w siebie, w swoje umiejętności plastyczne. Namalowana przez nią kropka w oczach nauczycielki przybrała zupełnie inny wymiar. Oprawienie jej w ramki sprawiło, że Vashti chciała kolejną kropkę namalować dużo lepiej i …. tak dziewczynka zaczęła szlifować swój talent.

Po obejrzeniu filmu pierwszaki rozmawiały o tym, co pomaga im podnieść poczucie własnej wartości, poczuć się ważnym. Zaprezentowały swoje talenty w postaci ilustracji na okrągłej kartce – w ten sposób powstały KLASOWE DRZEWA TALENTÓW. Dzieci słuchały i śpiewały piosenkę o kropce. Piątkowemu  świętowaniu przez cały dzień towarzyszyły różnorodne zabawy – oczywiście z kropką w tle.

Do promowania Dnia Kropki przyłączyli się też uczniowie klasy III d z wychowawczynią. Dziękujemy!

Dzień Kropki uświadomił nam wszystkim, że wystarczy mała zachęta, pochwała, dobre słowo, aby zmienić nastawienie drugiej osoby do siebie.  Warto dostrzec w drugim człowieku to coś…

Pamiętajcie! Każdy ma w sobie talent!

SP1 Przasnysz

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments