„SOS dla planety” – uczniowie z gminy Chorzele wzięli udział w ekologicznym happeningu [FOTO]

W środę, 26 kwietnia w Chorzelach odbył się happening ekologiczny pod hasłem „Troska o Ziemię jest moralnym obowiązkiem każdego człowieka”.

 

Koordynatorem akcji była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Chorzelach . Udział w niej wzięły delegacje uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej z Chorzel, Pościenia Wsi, Zarąb, Duczymina, z Krzynowłogi Wielkiej i Krukowa oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego i Miejskiego Zespołu Placówek Opieki nad Dziećmi w Gminie Chorzele. Nie zabrakło burmistrz Beaty Szczepankowskiej oraz przedstawicieli urzędu i innych instytucji.

– Celem happeningu było zachęcanie do postawy proekologicznej wśród dzieci i młodzieży, promowanie kreatywnego myślenia o ekologii i motywowanie do działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego, promocja postaw ekologicznych wśród społeczności szkolnej i lokalnej – informuje samorząd.

 

Uczniowie uczestniczący w happeningu utworzyli napis „SOS dla planety”, który został sfotografowany przy pomocy drona. Zaprezentowali hasła oraz działania podjęte przez szkołę.

– Każda ze szkół przygotowała transparenty z hasłami o treści ekologicznej. Nasze dzieci były wspaniale przygotowane i z entuzjazmem oraz zaangażowaniem wzięły udział w akcji, a przedstawiciele uczniów każdej szkoły mieli również swoje piękne – proekologiczne wystąpienia – manifesty dotyczące ochrony środowiska. Bo o nasze najbliższe otoczenie i planetę dla siebie i przyszłych pokoleń musimy zadbać wszyscy – dodaje samorząd.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments