Sołtysi z powiatu przasnyskiego z odznakami honorowymi

W sobotę, 11 marca w Ciechanowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Sołtysa. Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy sekretarza stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi Rafała Romanowskiego.

 

Uroczystość zgromadziła ok. 500 osób, przede wszystkim sołtysów z powiatów: ciechanowskiego, mławskiego i przasnyskiego, ale także m.in.  samorządowców: starostów i wójtów z okolicznych powiatów i gmin.

Szef resortu rolnictwa podkreślił, że doskonale zna znaczenie funkcji sołtysa.

–  Z jednej strony byłem wójtem gminy przez 15 lat, więc z sołtysami z mojej gminy współpracowałem na bieżąco. To dzięki sołtysom, dzięki temu jak organizowali pracę na wsi, jak mobilizowali społeczność lokalną, udawało się wiele zrobić. Mój sentyment do funkcji sołtysa wynika również z tego, że mój ojciec był przez ponad trzydzieści lat sołtysem – podkreślił wicepremier Henryk Kowalczyk.

 

– Sołtysi cieszyli się i cieszą zaufaniem społecznym. Od tego jak pracuje sołtys często zależy oblicze danej miejscowości – powiedział i wręczył kilkudziesięciorgu sołtysom z powiatów: ciechanowskiego, mławskiego i przasnyskiego odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Z powiatu przasnyskiego odznaczenia otrzymali:

  1. Adam Białczak – sołtys wsi Małowidz
  2. Renata Wenda – sołtys wsi Helenowo Nowe,
  3. Jan Kazimierz Czaplicki – sołtys wsi Czaplice – Kurki
  4. Andrzej Bogdański – sołtys wsi Wasiły Zygny,
  5. Klaudia Goździewska – sołtys wsi Brzozowo Wielkie,
  6. Grzegorz Urbański – sołtys wsi Chojnowo.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 rok temu

Kampania wyborcza PiS?