Sołtysi z gminy Chorzele rozmawiali o gromadzeniu i pozbywaniu się nieczystości ciekłych

Urząd Miasta i Gminy Chorzele cyklicznie spotyka się z sołtysami, by wspólnie omawiać najpilniejsze tematy dotyczące gminy. Ostatnie spotkanie odbyło się 24 września.

 

Udział w spotkaniu z sołtysami, które odbyło się w Urzędzie miasta i Gminy Chorzele wzięła burmistrz Beata Szczepankowska, wiceburmistrz Regina Grzelak, a także pracownicy poszczególnych wydziałów. W jego trakcie zaprezentowano realizowane i planowane inwestycje, a także omówiono sprawy dotyczące nowelizacji ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, która może skutkować wzrostem dodatkowych obciążeń finansowych dla dłużników.

Jednym z tematów tematów, jakie były poruszane w czasie spotkania z sołtysami, była informacja o obowiązkach właścicieli nieruchomości w sprawie gromadzenia i pozbywania się nieczystości ciekłych.

 

– Właściciele nieruchomości obowiązani są do udokumentowania, że korzystają z usług w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych przez okazanie umowy korzystania z usług przedsiębiorcy posiadającego odpowiednie zezwolenie oraz dowodów płacenia za takie usługi. Opróżnianie zbiorników bezodpływowych, zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Chorzele, powinno odbywać się z częstotliwością zapewniającą niedopuszczenie do ich przepełnienia – poinformował Urząd Miasta i Gminy Chorzele.

Sołtysi zostali poinformowani przez pracowników urzędu o kontrolach na terenie gminy. Będą one dotyczyły pozbywania się przez właścicieli nieruchomości nieczystości ciekłych.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
2 lat temu

Co za debilizm! Jak tak to siedzą zaslonieci plandeka z każdej strony bo pandemia. Jak do zdjęcia to i dystans nie ważny I maska. Parodia w tych Chorzelach

Witek
Witek
2 lat temu
Reply to  Adam

Największą parodią to Ty jesteś

OLO
OLO
2 lat temu

KOC – komiczny odcinek cykliczny