Solarium tylko dla pełnoletnich!

W ostatnim tygodniu lutego 2018 r. weszła w życie ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solariów.

Teraz pracownicy solariów będą musieli sprawdzać wiek osoby, która będzie chciała z niego skorzystać. Minimalny wiek osób to 18 lat! Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią według nowej ustawy nie skorzystasz z dobrodziejstw sztucznej opalenizny.

Dodatkowo usług tego typu nie będzie można reklamować, a w samych solariach muszą wisieć ostrzeżenia, że korzystanie z nich zwiększa ryzyko zachorowania na czerniaka. Za nieprzestrzeganie przepisów dot. wpuszczania osób niepełnoletnich do solariów, grożą kary finansowe od 1 tys. złotych do nawet 50 tys. złotych. Nad przestrzeganiem nowego prawa ma czuwać Państwowa Inspekcja Sanitarna – podaje Wprost.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, ponad 2/3 osób dorosłych Polaków oraz co trzeci polski nastolatek korzysta z solarium i mimo świadomości negatywnych skutków dla zdrowia taki sposób opalania wciąż jest u nas powszechnie akceptowany. Aż 12 %. dorosłych i 6 %. nastolatków korzystających z solariów chodzi tam co najmniej dwa razy w tygodniu. Z badań wynika ponadto, że ponad 60 % dorosłych Polaków deklaruje, że ważna jest dla nich ładna opalenizna, a ponad połowa uważa, że pobyt w solarium poprawia nastrój. Podobnie deklaruje niewiele mniej nastolatków – 55 % podoba się opalona skóra, 29 %. lubi chodzić do solarium, a 26 % uważa, że ma to wpływ na nastrój.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments