Śniadanie Wielkanocne w Środowiskowym Domu Samopomocy w Przasnyszu

W środę 28 marca 2018r. podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu wraz z zaproszonymi gośćmi zasiedli do uroczystego Śniadania Wielkanocnego.

Po złożeniu życzeń przez gości, uroczystą chwilę podkreśliła wspólna modlitwa z  ks. prałatem  Andrzejem Maciejewskim oraz symboliczne podzielenie się jajkiem.

Na Wielkanocnym pięknie udekorowanym stole znalazły się specjalnie na ten dzień przygotowane przez uczestników domu dekoracje i potrawy. Nie zabrakło słodkich wypieków: mazurków, bab drożdżowych, rolad, serników.

W trakcie uroczystości gościom umilał czas występ uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu, którzy zaprezentowali ciekawe teksty i wiersze o Wielkanocy. Jeden z wierszy był autorstwa uczestnika ŚDS w Przasnyszu, Piotra Daniszewskiego. Występ zakończył utwór o tematyce wielkanocnej zagrany  na flecie również przez Piotra Daniszewskiego. Z okazji zbliżającego się dnia kapłaństwa uczestnicy ŚDS złożyli księdzu prałatowi Andrzejowi Maciejewskiemu życzenia oraz przekazali kwiaty do dekoracji grobu Pańskiego. Wszyscy zgromadzeni otrzymali wielkanocne upominki. Burmistrz Przasnysza Waldemar Trochimiuk przekazał okazałe jajko wielkanocne, Zastępca Burmistrza Przasnysza Wiesława Helwak zajączka wielkanocnego, a ksiądz  prałat  Andrzej Maciejewski słodkie upominki.

Źródło MOPS Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments