Śmiertelny wypadek w Zawadach. Przyczyną wymuszenie pierwszeństwa

Jedna osoba zginęła w wyniku wypadku drogowego, do którego w Zawadach (gmina Baranowo). W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy osobowe i pojazd dostawczy. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

 

Według wstępnych ustaleń kierujący VW golfem, 70 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, podróżując wraz z pasażerem podczas skrętu do posesji w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka Oplowi, którym kierował 27 – letni mieszkaniec pow. ostrołęckiego.

– Po zderzeniu się pojazdów VW poprzez siłę uderzenia został zepchnięty do przydrożnego rowu jednocześnie uderzając w drzewo. Natomiast w wyniku uderzenia Opel zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka Renault – informuje kom. Tomasz Żerański.

 

W wyniku zdarzenia kierowca VW oraz 45 – letni pasażer zostali z poważnymi obrażeniami ciała zabrani do szpitala. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy młodszego z mężczyzn nie udało się uratować.

Na miejscu pod nadzorem Prokuratora policjanci wykonali szereg czynności procesowych, aby jak najdokładniej wyjaśnić przebieg tego wypadku. Brał w nich udział także technik kryminalistyki z ostrołęckiej komendy policji.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments