Śmiertelny wypadek pod Węgrzynowem. DK 57 zablokowana

Po godzinie 18:00 na DK 57, w okolicy miejscowości Węgrzynowo, doszło do tragicznego wypadku z udziałem samochodu osobowego i rowerzysty. Niestety, 38 – letni mieszkaniec powiatu makowskiego poniósł śmierć na miejscu.

 

Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że do zderzenia doszło w momencie, gdy 38 – letni rowerzysta próbował włączyć się do ruchu. Wyjechał wprost pod jadący w stronę Przasnysza samochód osobowy. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

 

Na chwilę obecną droga jest zablokowana. Trwają czynności wyjaśniające. Na miejscu obecny jest również prokurator. Utrudnienia mogą potrwać do późnych godzin wieczornych.

 

 

 

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alibaba
Alibaba
26 dni temu

Wypadek był PRZED godziną 18, może około 17.30-17.40. O 17.55 widziałem, że były tam już 2 zastępy straży pożarnej i karetki. Wina rowerzysty, ale i kierowca musiał tam jechać z bardzo dużą prędkością, z pewnością przekraczającą limit na tym odcinku.

Moje imię 44
Moje imię 44
26 dni temu
odpowiada  Alibaba

No widac to po uszkodzeniach auta.

Konrad
Konrad
25 dni temu
odpowiada  Alibaba

Niekoniecznie musiał szybko jechać. Samochód ma masę około 2 ton (czyli dwa tysiące kilogramów). Załóżmy że przeciętny mężczyzna ma masę 100 kg, zatem typowa osobówka ma około dwadzieścia razy większą masę od rowerzysty. Z zasady zachowania pędu z fizyki na poziomie szkoły podstawowej wiemy, że jeżeli zderzymy ze sobą dwa ciała, które mają rożny pęd, energia obydwu ciał zostanie rozdzielona między siebie. Idąc dalej, jeśli kierowca jechałby nawet 10 km/h to w momencie zderzenia ze stukilogramowym rowerzystą (zakładając zderzenie idealnie sprężyste) – rowerzysta “odbiłby się” od samochodu z prędkością 200 km/h. Odnosząc się do posta – zdjęcie samochodu wcale nie… Czytaj więcej »

Moje imię 44
Moje imię 44
26 dni temu

Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego karetki z SPZOZ Makow Mazowiecki nie należą do Meditransu ??? Bardziej się opłaca mieć swoje ambulanse niż dzierżawić???

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
26 dni temu
odpowiada  Moje imię 44

Czasami bardziej opłaca się dzierżawić.

Wiesiek
Wiesiek
26 dni temu

Zangażowanie strażaka w akcję ratunkową na pierwszym zdjęciu bezcenne 🙂