Śmiertelny wypadek na trasie Przasnysz – Krasnosielc

W dniu wczorajszym (10.08.2017r.) ok. godz. 17:00 doszło do wypadku w Nowym Krasnosielcu na drodze nr 544W.

Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący samochodem ciężarowym MAN 62-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, jadąc drogą 544W z miejscowości Krasnosielc w kierunku miejscowości Przasnysz podczas skrętu w lewo w drogę gruntową zajechał drogę prawidłowo jadącemu motocyklem marki Kawasaki. Niestety w wyniku zderzenia kierujący motocyklem mieszkaniec powiatu makowskiego w wieku 27-lat poniósł śmierć na miejscu. Kierowca ciężarówki nie doznał żadnych obrażeń ciała, był trzeźwy. Czynności na miejscu zdarzenia wykonali makowscy policjanci pod nadzorem prokuratora.


Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie czy wyjścia z wypadku bez obrażeń.
Do kierujących samochodami natomiast apelujemy o szczególną ostrożność przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa ruchu.
Przekraczanie dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowo wykonywane manewry skrętu lub zmiany pasa ruchu należą do najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

KPP Maków Maz.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments