Śmiertelny wypadek motocyklisty w Ciechanowie. Policja apeluje: przestrzeganie przepisów może uratować zdrowie, a nawet życie

Lato to czas wyczekiwany przez wszystkich miłośników jednośladów. Niestety, dla niektórych posiadaczy motocykli jazda nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem i zasadami ruchu drogowego. W piątek, 1 lipca do tragicznego zdarzenia z udziałem motocyklisty doszło w Ciechanowie.

 

Do tragicznego zdarzenia doszło w miniony piątek około godz. 13.15 w Ciechanowie na ul. Wita Stwosza.

– Policjanci ustalili, że 28-letni mieszkaniec Ciechanowa, kierujący motocyklem Yamaha stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się, następnie uderzył w ogrodzenie posesji. W wyniku zdarzenia, pomimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł – informuje kom. Jolanta Bym z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie i po raz kolejny apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność. Przestrzeganie obowiązujących przepisów i stosowanie się do znaków może uratować zdrowie lub życie.

 

„Osoby podróżujące samochodem są zabezpieczone przez pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, kurtyny i inne środki techniczne chroniące je przy zderzeniu. Jednoślady, co oczywiste, żadnych zabezpieczeń tego typy nie posiadają. Kierowcę chroni jedynie kask i czasem dobrej jakości kombinezon. Jednak przy uderzeniu w przeszkodę, zwłaszcza z dużą prędkością te zabezpieczenia okazują się niewystarczające. A zdarzają się osoby, które nie korzystają nawet z tych, elementarnych form zabezpieczenia. Trzeba też pamiętać, że jednoślady są o wiele bardziej „wrażliwe” na jakość drogi” – informuje policja.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
11 miesięcy temu

Motocykliści gdy widzą policję trochę wolniej jeżdżą