Śmiertelnie potrącił rowerzystę – chciał dostać spadek.

Prokuratura Okręgowa zakończyła właśnie śledztwo prowadzone przeciwko Adrianowi C. [25l.], Piotrowi Ż [30l.] oraz Szymonowi N. [26l.]. Adrian C. i Piotr Ż. zostali oskarżeni o popełnienie zbrodni zabójstwa Błażeja C., której dokonali poprzez celowe uderzenie samochodem w ofiarę poruszającą się rowerem.

 

24 lipca 2019 r. ok. godz. 9.30 policja w Makowie Mazowieckim została powiadomiona o wypadku drogowym, w którym nieznany wówczas sprawca potrącił Błażeja C. i zbiegł z miejsca zdarzenia.

– Pokrzywdzony został przetransportowany do szpitala w Makowie Mazowieckim. W dniu 3 sierpnia 2019 r. na skutek odniesionych obrażeń pokrzywdzony zmarł – informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że wypadek był zaplanowanym zabójstwem

– W lipcu 2019r. Adrian C. i Piotr Ż. postanowili pozbawić życia Błażeja C., który był kuzynem Adriana C. i ustanowił go jedynym spadkobiercą swego pokaźnego majątku. Sprawcy potrzebowali środków finansowych na prowadzenie działalności gospodarczej, zaś Adrian C. na pokrycie długów – czytamy.

Po tym kiedy Szymon Ż. odmówił udziału w morderstwie – Adrian C. i Piotr Ż. uznali, że sami zabiją Błażeja C. Postanowili kupić samochód i „przejechać” Błażeja C., a następnie samochód porzucić w lesie. Tak też zrobili.

Audi kupili w Różanie na fałszywe dane osobowe „Jana Kowalskiego”. 24 lipca 2019r. Piotr Ż. obserwował miejsce zamieszkania pokrzywdzonego. Kiedy Błażej C. wyjechał z posesji na rowerze udał się za nim.

– W pewnej chwili przyspieszył i uderzył Błażeja C. prawą stroną pojazdu w tył roweru. Na skutek zderzenia Błażej C. uderzył w przydrożne drzewo, a następnie wpadł do rowu. Kierowca Audi zbiegł z miejsca zdarzenia, w lesie porzucił samochód – relacjonuje prokuratura.

Piotr Ż. razem z Szymonem N. chcąc zatrzeć ślady zabójstwa uszkodzili karoserię samochodu, wybili szyby oraz zabrali tablicę rejestracyjną, kołpaki i koło dojazdowe.

Adrian C. i Piotr Ż. zostali oskarżeni o zabójstwo Błażeja C., nadto Piotr Ż. o nakłanianie do zbrodni zabójstwa oraz sfałszowanie dokumentów, Szymon N. o utrudnianie prowadzenia śledztwa.

Sprawcom zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności oraz pozbawienie praw publicznych, sprawcy utrudniania prowadzenia postępowania – kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ren


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments