Śmiertelne potrącenie pieszego w centrum Makowa Maz.

Policjanci z Makowa Mazowieckiego wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia pieszego, do którego doszło na ul. Moniuszki w Makowie Mazowieckim. Mundurowi kolejny raz przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności zarówno przez kierujących jak i pieszych.

W piątek, 25 października 2019 roku, około godz. 01:00 na ul. Moniuszki w Makowie Mazowieckim doszło do potrącenia 70-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu makowskiego. W wyniku doznanych obrażeń mężczyzna zmarł. Trwają czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia.

Policjanci przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, umieszczonych w sposób widoczny dla kierujących. Pieszy bez odblasków przechodzący przez jezdnię w miejscu nieoświetlonym, idący poboczem lub skrajem drogi jest niewidoczny. Kierowca najczęściej nie ma wtedy szans, aby zatrzymać samochód i uniknąć wypadku.

Zachęcamy do korzystania z tych elementów także na terenie miasta. Noszenie odblasków w miejscu widocznym dla kierowcy podnosi bezpieczeństwo pieszych na drodze w każdych warunkach. Ponadto, apelujemy do kierowców o rozwagę i ostrożną jazdę w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Kierowca ma obowiązek zachować w tych miejscach szczególną ostrożność. Powinien on pamiętać o tym, że warunki na drodze wymagają dostosowania do nich odpowiedniej prędkości. Musi zdawać sobie również sprawę z tego, że samochód nie zatrzyma się w miejscu, a przy nadmiernej prędkości na reakcję w ostatnim momencie może być już za późno.


Źródło KPP Maków Maz.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments