Śmierć trzyletniej dziewczynki. Prawdopodobnie zatruła się środkami gryzoniobójczymi

Pod Ciechanowem zmarło 3,5 – letnie dziecko. Dziewczynka najprawdopodobniej zatruła się substancjami chemicznymi. Do szpitala z objawami zatrucia trafiła również matka.

 

Do zdarzenia doszło 13 września w jednej z miejscowości na terenie powiatu ciechanowskiego.

– Służby ratunkowe otrzymały informację o złym samopoczuciu mieszkańców domu jednorodzinnego. Rodzice oraz 3,5 roczna córka mieli objawy zatrucia. Dziewczynka wraz z matką zostały przewiezione do szpitala. Z uwagi na zły stan zdrowia dziecka, 3,5 latka została przetransportowana do szpitala w Warszawie. Niestety dziewczynka zmarła – informuje Jolanta Bym z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

 

Według wstępnych ustaleń, objawy zatrucia mogły być spowodowane niewłaściwym zastosowaniem środków gryzoniobójczych. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratury.

Policja zwraca się z apelem o zachowanie wszelkich środków ostrożności, stosowanie zgodnie z zaleceniami oraz instrukcją obsługi środków chemicznych.

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Boguś
Boguś
15 dni temu

Smutna informacja. Dziecko mogło zjeść ale matka?? Czy moze środki były hmm w innym jedzieniu??

Amator
Amator
15 dni temu
Reply to  Boguś

Środki były bardzo mocne do użytku przez ludzi po specjalnym kursie na którym zapewne są przedstawiane zagrożenia. To były tabletki a nie jakieś różowe ziarenka które kupujesz w żelaznym albo ogrodniczym.