Śmierć na drodze.

66 letni  mężczyzna  poniósł śmierć w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło  na  drodze krajowej K-57 na terenie gm. Przasnysz. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godz. 17:30  w Mchowie  gm. Przasnysz w terenie niezabudowanym i nieoświetlonym. Kierujący BMW najechał na leżącego na jezdni 66 letniego mężczyznę, który  poniósł śmierć  na miejscu. Ustalono, że  66 latek   nie posiadał elementów odblaskowych Kierowca BMW  60  letni mieszkaniec Warszawy był trzeźwy.

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 Po raz kolejny  informujemy, że od 31 sierpnia 2014r. pieszy poza terenem zabudowanym musi używać  elementów odblaskowych.

Każdego roku na polskich drogach giną piesi, którzy nieostrożnie wchodzą na jezdnię tuż przed jadący samochód lub przekraczają jezdnię w niedozwolonych miejscach. Znowelizowane przepisy nakładające obowiązek noszenia elementów odblaskowych powstały z myślą o bezpieczeństwie pieszych. Pamiętajmy! Pieszy, mający na sobie elementy odblaskowe widoczny jest dla kierowcy  już z odległości 150 m!  Kierujący pojazdem zyskuje  cenny czas na wykonanie dowolnego manewru: może wyhamować, zwolnić lub bezpiecznie ominąć pieszego.

st.asp. Ewa Śniadowska

KPP w Przasnyszu


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments