Śmieciowa wystawka pod remizą w Lesznie. Gmina Przasnysz apeluje: takie zachowanie jest naganne

Gmina Przasnysz oraz sołtys Leszna apelują do mieszkańców o niezostawianie własnych worków ze śmieciami pod kontenerem na odzież przy remizie strażackiej. Sytuacja powtarza się nagminnie.

 

W miejscowości Leszno, w gminie Przasnysz po raz kolejny doszło do incydentu związanego z wystawianiem prywatnych worków ze śmieciami pod kontenerem na odzież, znajdującym się w sąsiedztwie remizy strażackiej. Gdy tylko worki zostają uprzątnięte, zaraz pojawiają się nowe. Gmina ponosi koszty ich wywozu, a widok śmieci niekorzystnie wpływa na estetykę miejscowości.

– Ładny będzie widok na święta, zamiast choinki to worki z pościelą i bielizną. Ludzie opamiętajcie się, robicie porządek u siebie w obejściu, a tym samym zaśmiecacie miejsce publiczne. Czasami wypada pomyśleć czy chcieli byście taki syf przy swojej posesji? No chyba nie!!! – zwraca uwagę sołtys Małgorzata Nagiel, która niejednokrotnie sprząta owe worki.

 

Sołtysowa upomina mieszkańców o nieukładanie wystawki z worków ze śmieciami pod kontenerem. Ubrania, które nie mieszczą się w otworze kontenera nie powinny być ustawiane obok. Może warto zapakować je w mniejsze paczki.

Do apelu dołączyła się także gmina Przasnysz.

– Apelujemy do mieszkańców Leszna o niezostawianie nagminnie worków pod kontenerem na odzież, który znajduje się przy remizie strażackiej. Gmina nie będzie ponosić opłat za wywóz śmieci z czyjejś posesji. Takie zachowanie jest naganne. Wstyd, aby tak nie dbać o własne otoczenie. To wasza miejscowość! Dbajcie o nią i o własne środowisko. Takie zachowanie pokazujecie młodemu pokoleniu, które zamiast uczyć się ekologii, to przejmuje złe nawyki. Skoro dorosły człowiek tak robi, to znaczy,  że tak można. Dobitnie informujemy, że jest zakaz wystawiania swoich śmieci pod kontener. Służy on całkiem innym celom – apeluje gmina Przasnysz.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments