Służby zarządzania kryzysowego w powiecie przasnyskim w stałej gotowości

Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu przasnyskiego, związana z infekcjami „Sars-CoV-2  Koronawirus”, jest stale monitorowana. Starosta, który jest z mocy prawa przewodniczącym Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zwołuje na bieżąco posiedzenia, w których uczestniczą przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, inspekcji, straży i jednostek organizacyjnych starostwa.

 

Pierwsze posiedzenie PZZK odbyło się 10 marca br. Uczestniczyli w nim przedstawiciele powiatowych instytucji, które na co dzień stykają się ze zjawiskiem zagrożeń wirusowych, m.in. SPZ ZOZ w Przasnyszu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Straż Pożarna, Policja, Powiatowy Lekarz Weterynarii.

13 marca odbyła się narada robocza z wójtami miast i gmin z terenu powiatu. Włodarze zreferowali sytuację epidemiczną na terenie poszczególnych gmin i przedstawili propozycje ograniczenia prac urzędów w sposób jak najmniej dotkliwy dla klientów.

Ostatnie posiedzenie Zespołu miało miejsce 23 marca. Jego tematem było omówienie działań podejmowanych przez wiodące służby w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Starosta ocenił stan realizacji zadań nałożonych przez czynniki rządowe oraz docenił zaangażowanie służb, urzędników, przedsiębiorców oraz mieszkańców powiatu, którzy mają wysoką świadomość, jeśli chodzi o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad profilaktyki i higieny, by ograniczyć ryzyko zarażenia wirusem Sars-CoV-2. Zapowiedział też, we współpracy z PUP w Przasnyszu, podjęcie działań na rzecz ochrony lokalnego rynku pracy.

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
XYZ
XYZ
4 lat temu

Nie ma to jak zachowanie bezpiecznej odległości. Świetny przykład dla ludzi.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 lat temu

Panie Starosto,
Omawialiście przygotowania do wyborów? Wszystko idzie zgodnie z planem? Czekamy na Pana głos w tej sprawie!