Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z wizytą w Toruniu

W niedzielę, 26 marca 2023r. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zwiedzili Toruń. Wybrali się również na spektakl „Klimakterium… i już”.

 

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zwiedzili Kościół Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu – świątynię katolicką w jurysdykcji zgromadzenia redemptorystów. W kaplicy Pamięci Polskich Męczenników odbyło się odsłonięcie tablicy z kolejnymi nazwiskami Polaków ratujących Żydów podczas okupacji niemieckiej. Uroczystość prowadził Biskup Toruński.

– Odwiedziliśmy także Park Pamięci Narodowej, który jest miejscem hołdu oddanego wszystkim Polakom. W Parku Pamięci Narodowej, na stu trzymetrowych postumentach ustawionych w wyłożonej granitem alei, tworzącej kontur Polski, wypisanych jest 16 tysięcy nazwisk Polaków, którzy w czasie II wojny światowej ratowali Żydów przed śmiercią – relacjonują.

 

– Zwiedziliśmy również Muzeum Mikołaja Kopernika. Architektura XV – wiecznego gotyckiego domu i zabytki z epoki pozwoliły na odtworzenie realiów życia codziennego ukazujących funkcjonowanie mieszczan we wnętrzach późnośredniowiecznego domostwa. Liczne obiekty, zwłaszcza pokazujące kulturę materialną i zwyczaje mieszczan toruńskich pochodzą z wykopalisk archeologicznych z terenów Starego i Nowego Miasta Torunia – dodają.

Po zwiedzaniu panie udały się na Uniwersytet Mikołaja Kopernika, w którym odbył się spektakl w reżyserii Cezarego Domagały pt. „Klimakterium… i już”.

– Cztery wspaniałe aktorki, cztery „tygrysice w menopauzie” opowiadały i śpiewały o trudnym okresie życia, który nie ominie żadnej z pań. Wspólnota doświadczeń połączyła bohaterki sztuki oraz kobiety na widowni. Spektakl stał się „babskim spotkaniem” pełnym humoru – najlepszego lekarstwa na wszelkie dolegliwości. Nieuchronne problemy w radosnej i ciepłej atmosferze spektaklu przestają być wstydliwe i okazują się wcale nie takie straszne. Tak dowcipnie, otwarcie, z dystansem i poczuciem humoru na własny temat o sprawach kobiet nikt jeszcze w Polsce nie mówił. Sztuka była niezwykle zabawnym spektaklem, na którym kobiety zaśmiewały się do łez – opowiadają.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przasnyszanka
przasnyszanka
10 miesięcy temu

a to tylko pojechały te 3 Panie ?

Benedykta
Benedykta
10 miesięcy temu
Reply to  przasnyszanka

A może reszta Pań nie wyraziła zgody na fotografowanie? Nie przyszedł taki pomysł do głowy?