„Ślepnąc od świateł” – spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem w Przasnyszu [FOTO]

9 września 2020r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu gościł Jakub Żulczyk – prozaik, publicysta, scenarzysta.

 

Spotkanie, które moderował lider Dyskusyjnego Klubu Książki Wojciech Tyniecki toczyło się wokół powieści, które opisują problemy i zjawiska współczesnej Polski, zarówno małych prowincjonalnych miasteczek („Wzgórze psów”) jak i wielkich metropolii (” Ślepnąc od świateł”). Ta ostatnia powieść sprzedała się w ponad 100 tys. egzemplarzach, stając się tym samym bestsellerem. Serwis Culture.pl nazwał ją „miejską odyseją z galerią bohaterów spod ciemnej gwiazdy”, a jej autor nominowany był za nią do Paszportów Polityki,.

Jakub Żulczyk znakomicie odnalazł się w pracy scenopisarskiej, jest współtwórcą serialu kryminalnego „Belfer” i autorem scenariusza do serialu „Ślepnąc od świateł”.

Sporo miejsca podczas rozmowy poświęcono ostatniej książce autora „Czarne słońce”, która jest efektownym zderzeniem literackich gatunków – thrillera, dystopii, kryminału noir, powieści drogi, dramatu psychologicznego i zaskakującej książki o miłości.

Czytelnicy obecni na spotkaniu mieli okazję zadać swoje własne pytania, na które autor chętnie odpowiadał.

Na koniec każdy mógł zdobyć autograf na zakupionej wcześniej książce lub tej przyniesionej z domu.

Źródło MBP
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments