Śledztwo przeciwko katechecie, który naruszył nietykalność cielesną 15-latka zakończone. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu zakończyła śledztwo przeciwko duchownemu, który podczas lekcji religii w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Ks. Jana Twardowskiego w Makowie Mazowieckim naruszył nietykalność cielesną 15-letniego ucznia Radosława S.

 

– W toku śledztwa ustalono, że w dniu 9 grudnia 2022r. ksiądz Rafał K. prowadził lekcję religii w jednej z klas w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Makowie Mazowieckim. Katecheta prowadził rozmowę z uczniami na tematy religijne. Przekazał uczniom obrazek z figurą Jezusa i polecił pokolorować. W zamian uczniowie mieli otrzymać słodycze – informuje biuro prasowe Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

– Obrazek taki otrzymał również uczeń Radosław S. Chłopiec odmówił pokolorowania obrazka. Stwierdził, że Bóg nie istnieje, a on nie wierzy w Boga. Używał przy tym słów wulgarnych. Ksiądz zareagował agresywnie. Użył wobec ucznia siły fizycznej, przycisnął głowę chłopca do blatu ławki, wykręcał mu ręce, przycisnął przedramieniem jego szyję, uderzył kolanem w brzuch – czytamy.

 

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w dniu 31 stycznia 2023r. przeprowadzono czynności procesowe z udziałem podejrzanego Rafała K. Przedstawiono mu zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej ucznia Radosława S. oraz przesłuchano w charakterze podejrzanego.

– Ksiądz nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień – podaje prokuratura.

Za przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Opek
Opek
1 rok temu

Wywalić z kapłaństwa i niech idzie na budowę ciężko pracować..bo znając życie zapłaci karę i dalej będzie żył.jak sęp z naszej kasy

Biskup
Biskup
1 rok temu
Reply to  Opek

Zacznij sam pracować socjalu

Jolka
Jolka
1 rok temu
Reply to  Biskup

Biskup, jak Ty wspomagasz socjal?

Opek
Opek
1 rok temu
Reply to  Biskup

Biskupie haha ja pracuję fizycznie i nie jak ty i on z socjalu albo z datków.. dlatego nie mam sił ani preferencji wyżywać się na słabszych…odmów różańca i lulu

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Wsadzić do kicia.Tam nauczą go manier.

andrzej
andrzej
1 rok temu

Tych z socjalu do sprzątania ulic, zamiast do uczenia.
Nie masz nóg – nie będziesz tańczył… proste.
Szkoda czasu, żeby ich czegoś uczyć, bo i tak się niczego nie nauczą.
Od razu dać miotłę – i niech zasuwają za najniższą krajową, czyli za tyle, za ile zasuwa po maturze i pięciu latach studiów nauczyciel…
A religię won ze szkół.
Jak ktoś chce sobie wierzyć, to niech chodzi do kościoła i pobiera od niego nauki, ale nie za państwowe pieniądze.

Ado
Ado
1 rok temu
Reply to  andrzej

Osz ty sk*wysynu. Inaczej się takiej intelektualnej katastrofy jaką tu popełniłeś określić nie da.

andrzej
andrzej
1 rok temu
Reply to  Ado

Jak jesteś taki mądry, to utrzymuj to całe towarzystwo ze swojej kieszeni.
Chodź codziennie do pracy, a to co zarobisz oddawaj, żeby sobie katecheci i niespełna rozumu z tego żyli. I znajdź innych, którzy też tak będą chcieli. A reszcie narodu to daruj.

Joanna
Joanna
1 rok temu
Reply to  andrzej

Andrzeju masz rację ,religia to w kościele,a nie utrzymywanie darmozjadów

Avatar
Avatar
1 rok temu
Reply to  Ado

Prawda w oczy kole.

joanna
joanna
1 rok temu

U styku patologii z patologią… A wszystko za nasze pieniądze… Rozgonić i jednych i drugich… Dziś, to nawet nie można nazwać kogoś „debilem”, chociaż definicja – wskazuje jasno i wyraźnie, kto to jest debil… „Upośledzenie umysłowe” – już dzisiaj też jest uważane, jako coś obelżywego… „Niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim” – tak dzisiaj się o nich mówi… za dekadę też będzie to już coś, co budzi kontrowersje – i trzeba będzie zmienić nazwę… I do tego jeszcze ksiądz… to tak, jakby łączyć kwas z zasadą… I wszystko za nasze publiczne pieniądze jest opłacane i za nasze publiczne pieniądze będzie rozstrzygane…… Czytaj więcej »

Majka
Majka
1 rok temu
Reply to  joanna

Gdzie rozgonić niepełnosprawnych? Wysłanie w kosmos wystarczy czy za blisko? To nie ich wina, że są właśnie tacy. Trzeba mieć bardzo niską samoocenę, żeby ubolewać nad tym, że nie można ON z niepełnosprawnością intelektualną nazwać debilem.

joanna
joanna
1 rok temu
Reply to  Majka

Weź ich sobie do swojego domu i ich utrzymuj za swoje pieniądze. I jednych i drugich.

Majka
Majka
1 rok temu
Reply to  joanna

Z taką empatią i człowieczeństwem mam nadzieję, że żadna istota żywa nie jest pod pani opieką. Chorzy, niepełnosprawni, emeryci i inni, którzy szanownej pani się nie spodobają do getta i do pieca.

joanna
joanna
1 rok temu
Reply to  Majka

Nie do getta i nie do pieca.
Niech sobie sami radzą, tak jak wszyscy inni sobie muszą radzić.
A jak ktoś się nad nimi chce litować, to niech to robi, ale za swoje pieniądze.

Izu
Izu
1 rok temu
Reply to  joanna

Odrażające twoje podejście. Wstyd.

joanna
joanna
1 rok temu
Reply to  Izu

Twoje jest odrażające. Jesteś za tym, żeby pomagać takim, ale sam nic z tym nie robisz.

Wojtuś
Wojtuś
1 rok temu

Tak jak zwykle wszystko będzie zamiecione pod dywan a kapłana przeniosą na lepszą posadkę…

antyJarek
antyJarek
1 rok temu

To jest prawdziwe oblicze kleru. Gwałty, rozboje, wyłudzenia, kłamstwo, czy coś przeoczyłem?

przasnyszanka
przasnyszanka
1 rok temu
Reply to  antyJarek

tak przeoczyłeś, że w każdej grupie społecznej są kłamstwa,wyłudzania i to o czym piszesz …wszędzie są ludzie i ludziska a Ty otaczasz się samymi ideałami i Ty również wzór do nasladowania

antyJarek
antyJarek
1 rok temu
Reply to  przasnyszanka

Trafiłaś w dziesiątkę.Pozdrawiam

Ddd
Ddd
1 rok temu

Gdyby to nauczyciel cywilny tak zrobił to dyrekcja wezwałaby rodziców i kazała zabrać dziecko, bo się nie nadaje.A ksiądz-no cóż to wdzięczny temat w tych czasach szczególnie dla ludzi niedowartościowanych.