Śledztwo przeciwko katechecie, który naruszył nietykalność cielesną 15-latka zakończone. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia

Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu zakończyła śledztwo przeciwko duchownemu, który podczas lekcji religii w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Ks. Jana Twardowskiego w Makowie Mazowieckim naruszył nietykalność cielesną 15-letniego ucznia Radosława S.

 

– W toku śledztwa ustalono, że w dniu 9 grudnia 2022r. ksiądz Rafał K. prowadził lekcję religii w jednej z klas w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Makowie Mazowieckim. Katecheta prowadził rozmowę z uczniami na tematy religijne. Przekazał uczniom obrazek z figurą Jezusa i polecił pokolorować. W zamian uczniowie mieli otrzymać słodycze – informuje biuro prasowe Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

– Obrazek taki otrzymał również uczeń Radosław S. Chłopiec odmówił pokolorowania obrazka. Stwierdził, że Bóg nie istnieje, a on nie wierzy w Boga. Używał przy tym słów wulgarnych. Ksiądz zareagował agresywnie. Użył wobec ucznia siły fizycznej, przycisnął głowę chłopca do blatu ławki, wykręcał mu ręce, przycisnął przedramieniem jego szyję, uderzył kolanem w brzuch – czytamy.

 

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w dniu 31 stycznia 2023r. przeprowadzono czynności procesowe z udziałem podejrzanego Rafała K. Przedstawiono mu zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej ucznia Radosława S. oraz przesłuchano w charakterze podejrzanego.

– Ksiądz nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień – podaje prokuratura.

Za przestępstwo naruszenia nietykalności cielesnej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

ren

 

Sprawdź również
guest
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Opek
Opek
8 dni temu

Wywalić z kapłaństwa i niech idzie na budowę ciężko pracować..bo znając życie zapłaci karę i dalej będzie żył.jak sęp z naszej kasy

Biskup
Biskup
8 dni temu
Reply to  Opek

Zacznij sam pracować socjalu

Jolka
Jolka
8 dni temu
Reply to  Biskup

Biskup, jak Ty wspomagasz socjal?

Opek
Opek
8 dni temu
Reply to  Biskup

Biskupie haha ja pracuję fizycznie i nie jak ty i on z socjalu albo z datków.. dlatego nie mam sił ani preferencji wyżywać się na słabszych…odmów różańca i lulu

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 dni temu

Wsadzić do kicia.Tam nauczą go manier.

andrzej
andrzej
8 dni temu

Tych z socjalu do sprzątania ulic, zamiast do uczenia.
Nie masz nóg – nie będziesz tańczył… proste.
Szkoda czasu, żeby ich czegoś uczyć, bo i tak się niczego nie nauczą.
Od razu dać miotłę – i niech zasuwają za najniższą krajową, czyli za tyle, za ile zasuwa po maturze i pięciu latach studiów nauczyciel…
A religię won ze szkół.
Jak ktoś chce sobie wierzyć, to niech chodzi do kościoła i pobiera od niego nauki, ale nie za państwowe pieniądze.

Ado
Ado
8 dni temu
Reply to  andrzej

Osz ty sk*wysynu. Inaczej się takiej intelektualnej katastrofy jaką tu popełniłeś określić nie da.

andrzej
andrzej
8 dni temu
Reply to  Ado

Jak jesteś taki mądry, to utrzymuj to całe towarzystwo ze swojej kieszeni.
Chodź codziennie do pracy, a to co zarobisz oddawaj, żeby sobie katecheci i niespełna rozumu z tego żyli. I znajdź innych, którzy też tak będą chcieli. A reszcie narodu to daruj.

Joanna
Joanna
7 dni temu
Reply to  andrzej

Andrzeju masz rację ,religia to w kościele,a nie utrzymywanie darmozjadów

Avatar
Avatar
7 dni temu
Reply to  Ado

Prawda w oczy kole.

joanna
joanna
8 dni temu

U styku patologii z patologią… A wszystko za nasze pieniądze… Rozgonić i jednych i drugich… Dziś, to nawet nie można nazwać kogoś „debilem”, chociaż definicja – wskazuje jasno i wyraźnie, kto to jest debil… „Upośledzenie umysłowe” – już dzisiaj też jest uważane, jako coś obelżywego… „Niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim” – tak dzisiaj się o nich mówi… za dekadę też będzie to już coś, co budzi kontrowersje – i trzeba będzie zmienić nazwę… I do tego jeszcze ksiądz… to tak, jakby łączyć kwas z zasadą… I wszystko za nasze publiczne pieniądze jest opłacane i za nasze publiczne pieniądze będzie rozstrzygane…… Czytaj więcej »

Majka
Majka
7 dni temu
Reply to  joanna

Gdzie rozgonić niepełnosprawnych? Wysłanie w kosmos wystarczy czy za blisko? To nie ich wina, że są właśnie tacy. Trzeba mieć bardzo niską samoocenę, żeby ubolewać nad tym, że nie można ON z niepełnosprawnością intelektualną nazwać debilem.

joanna
joanna
7 dni temu
Reply to  Majka

Weź ich sobie do swojego domu i ich utrzymuj za swoje pieniądze. I jednych i drugich.

Majka
Majka
6 dni temu
Reply to  joanna

Z taką empatią i człowieczeństwem mam nadzieję, że żadna istota żywa nie jest pod pani opieką. Chorzy, niepełnosprawni, emeryci i inni, którzy szanownej pani się nie spodobają do getta i do pieca.

joanna
joanna
6 dni temu
Reply to  Majka

Nie do getta i nie do pieca.
Niech sobie sami radzą, tak jak wszyscy inni sobie muszą radzić.
A jak ktoś się nad nimi chce litować, to niech to robi, ale za swoje pieniądze.

Izu
Izu
6 dni temu
Reply to  joanna

Odrażające twoje podejście. Wstyd.

joanna
joanna
5 dni temu
Reply to  Izu

Twoje jest odrażające. Jesteś za tym, żeby pomagać takim, ale sam nic z tym nie robisz.

Wojtuś
Wojtuś
7 dni temu

Tak jak zwykle wszystko będzie zamiecione pod dywan a kapłana przeniosą na lepszą posadkę…

antyJarek
antyJarek
7 dni temu

To jest prawdziwe oblicze kleru. Gwałty, rozboje, wyłudzenia, kłamstwo, czy coś przeoczyłem?

przasnyszanka
przasnyszanka
7 dni temu
Reply to  antyJarek

tak przeoczyłeś, że w każdej grupie społecznej są kłamstwa,wyłudzania i to o czym piszesz …wszędzie są ludzie i ludziska a Ty otaczasz się samymi ideałami i Ty również wzór do nasladowania

antyJarek
antyJarek
7 dni temu
Reply to  przasnyszanka

Trafiłaś w dziesiątkę.Pozdrawiam

Ddd
Ddd
7 dni temu

Gdyby to nauczyciel cywilny tak zrobił to dyrekcja wezwałaby rodziców i kazała zabrać dziecko, bo się nie nadaje.A ksiądz-no cóż to wdzięczny temat w tych czasach szczególnie dla ludzi niedowartościowanych.