Sławomir Czaplicki: Odchodzę ze starostwa z podniesioną głową.

Dziś, Sławomir Czaplicki, wieloletni pracownik Starostwa Powiatowego w Przasnyszu oraz Radny Miejski obecnej kadencji publicznie poinformował o ustąpieniu ze swojego stanowiska pracy. Poniżej oficjalna informacja.

„Szanowni Państwo, moi Drodzy. Pytacie, więc informuję.

Po prawie 20 latach pracy w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu złożyłem rezygnację. Odchodzę w poczuciu dobrze wypełnionej misji i w zgodzie z własnym sumieniem.

Przede wszystkim dziękuję wszystkim za wiele słów poparcia i zrozumienie dla mojej decyzji. Wiecie jakimi wartościami się kieruję. To dla mnie bardzo ważne.

Czasem trzeba dokonać wyboru pomiędzy postępowaniem według własnych wartości, zasad i przekonań, a postępowaniem, którego żądają inni i wynikającym z niego zachowaniem wbrew własnym zasadom. Wybrałem to pierwsze.

Moja decyzja wynikała z różnych okoliczności, ale wiem, że dzięki niej mogę co rano, spokojnie spojrzeć w lustro i iść dalej z podniesioną głową.

Podejmując decyzję o odejściu kierowałem się honorem, zasadami i przekonaniami.

Kierowałem się uczciwością i szacunkiem wobec swoich wieloletnich przełożonych, współpracowników, przyjaciół, znajomych i wszystkich, którzy poparli mnie w ostatnich wyborach samorządowych, w których uzyskałem mandat radnego Rady Miejskiej w Przasnyszu.

Do ludzi, którzy mnie wspierali i wspierają widząc uczciwość, stałość poglądów oraz przekonań.

Byłoby mi wstyd, gdybym złamał te zasady.

Nie chciałem też narażać Koleżanek i Kolegów z Rady Miejskiej na niezręczną sytuację związaną z koniecznością podejmowania przez Radę decyzji dotyczących mojej zawodowej przyszłości, w związku z przekazanym wnioskiem nowych władz powiatu do Rady Miejskiej, której jestem członkiem – o wyrażenie zgody na wypowiedzenie moich warunków pracy i płacy w starostwie powiatowym.

Te 20 lat, to była praca z ludźmi wyjątkowymi i dla ludzi wyjątkowych.

Dziękuję za wszystko staroście 20-lecia Zenonowi Szczepankowskiemu. To był i nadal jest wielki honor oraz zaszczyt współpracować z człowiekiem takiego formatu.

Dziękuję radnym wszystkich kadencji za harmonijne współdziałanie.

Dziękuję pracownikom starostwa powiatowego w Przasnyszu i jednostek organizacyjnych, instytucji i szkół powiatu, z którymi spędziłem pół życia. Życzę Wam wszystkiego, co najlepsze.

Dziękuję dziennikarzom mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich, z którymi, jako przedstawiciel starostwa współpracowałem. Starałam się zawsze być do Waszej dyspozycji, cenię Waszą misję i uważam, że była to wzorowa współpraca.

Dziękuję przedstawicielom władz samorządowych, z którymi współpracowałem.

Dziękuję wszystkim, których pracując w starostwie miałem szczęście spotkać na swojej drodze. Każda rozmowa, każde spotkanie, każda sprawa były nowym doświadczeniem, ale zawsze najważniejszy był i jest dla mnie człowiek i zrozumienie jego potrzeb.

Dziękuje wszystkim, którym na sercu leżą zasady zdrowej i uczciwej demokracji.

Wczoraj nie powiedziałem żegnajcie…tylko do widzenia.

Jednocześnie gwarantuję, że tak jak zapowiadałem w kampanii wyborczej i jak od początku czynię, będę jeszcze aktywniej reprezentował mieszkańców Przasnysza i Osiedla Orlika w Radzie Miejskiej oraz zabiegał o sprawy przasnyszan.

Pozdrawiam Was serdecznie

Sławek Czaplicki”


Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments