Skusiła ją reklama w mediach społecznościowych. 58-letnia kobieta straciła prawie 100 tysięcy złotych

Do Komendy Powiatowej Policji zgłosiła się 58-letnia mieszkanka powiatu makowskiego, która zachęcona reklamą na portalu społecznościowym została oszukana na prawie 100 tysięcy złotych przy inwestycjach w akcje.

 

Do makowskiej komendy zgłosiła się kobieta, która straciła 94 tysięcy złotych.

– Do oszustwa doszło w minionym tygodniu. Według pokrzywdzonej zaczęło się od przeglądania strony portalu społecznościowego. Zobaczyła tam reklamę, która zachęcała ją do zakupu akcji i szybkiego zysku – informuje podkom. Monika Winnik, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Makowie Maz.

– W związku z tym, że zainteresowała się reklamą, wypełniła ankietę, w której podała swój numer telefonu. Następnie skontaktowały się z nią osoby, który przedstawiły się jako doradcy firmy inwestycyjnej. Niestety kobieta skusiła się na obietnice szybkiego zysku i zainstalowała aplikacje na swoim telefonie. Dzięki temu oszuści mieli dostęp do jej danych – relacjonuje rzeczniczka.

W kolejnych krokach oszust instruował osobę, polecił potwierdzić przelew zysków z inwestycji, co też kobieta uczyniła. 58-letnia mieszkanka powiatu makowskiego straciła w sumie 94 tys. złotych.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bundy
bundy
18 dni temu

Głupich nie sieją