Skrzyżowanie w Jastrzębcu. Radny apeluje o ustawienie znaków „STOP”

Radny Rafał Gotowiec wnioskuje o zamontowanie znaków „STOP” na skrzyżowaniu w Jastrzębcu (gmina Czernice Borowe). – Może poprawi to bezpieczeństwo na tej drodze.

 

W czasie ostatniej sesji rady powiatu radny Rafał Gotowiec zawnioskował o ustawienie znaków „STOP” przy skrzyżowaniu dróg w rejonie Jastrzębca.

– Składam wniosek, by przy drogach podporządkowanych postawić znaki „STOP”. Może poprawi to bezpieczeństwo w tym miejscu. Na skrzyżowaniu wycięte zostały krzaki, ale może jeszcze te znaki dodatkowo pomogą – stwierdził.

Potrzebę zamontowania znaków uzasadnił wypadkami do jakich w ostatnim czasie doszło w tym rejonie. W czerwcu na skrzyżowaniu zginął 18-letni rowerzysta, który wyjechał z drogi podporządkowanej wprost pod nadjeżdżające auto. W lipcu z kolei na skrzyżowaniu zderzyło się auto osobowe z ciężarówką.

 

– Zwrócę się do Powiatowego Zarządu Dróg żeby rozważyli możliwość zmiany organizacji ruchu stawiając dodatkowe znaki – odpowiedział jeszcze w czasie sesji starosta Krzysztof Bieńkowski.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
K.m
K.m
1 rok temu

Tak chociaż jeden radny który martwi się życiem i zdrowiem innych. BRAWO Takich ludzi nam trzeba w powiatach, gminach itd.