Skradzionego w Niemczech Jaguara znaleźli pod Makowem Mazowieckim.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Makowie Mazowieckim wykonując czynności służbowe w ramach zwalczania przestępczości samochodowej na terenie powiatu makowskiego zabezpieczyli pojazd marki Jaguar XF.

W czwartek, 3 października 2019 roku, około godz. 09:50 Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Makowie Mazowieckim wykonując czynności służbowe w ramach zwalczania  przestępczości samochodowej zabezpieczyli pojazd marki Jaguar XF. Auto utracono na terenie Niemiec, a jego namierzenie było możliwe dzięki SIS- Systemowi Informacyjnemu Schengen.

System Informacyjny Schengen to komputerowa baza danych, która pozwala na sprawdzenie, czy osoby lub przedmioty przekraczające granicę Strefy Schengen, bądź już znajdujące się na jej terenie, nie są poszukiwane, niejawnie nadzorowane lub czy nie dotyczy ich zakaz wstępu. Dostęp do niej mają policja i urzędy konsularne oraz straż graniczna i służba celna z państw członkowskich układu z Schengen.

W ten właśnie sposób kryminalni dowiedzieli się o utraconym aucie. Samochód ostatecznie zabrano na policyjny parking. Policjanci przypominają, że przy zawieraniu wszelkich transakcji związanych z zakupem sprowadzanego auta, należy wykazać się maksimum ostrożności. Podstawowa zasada, której warto się trzymać  to zgłosić się z samochodem i dowodem rejestracyjnym jeszcze przed zakupem, do najbliższej jednostki Policji i poprosić o jego sprawdzenie w policyjnych bazach danych.Źródło KPP Maków Maz.
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
4 lat temu

A kto ze sprzedających da mi dokumenty i samochód żebym poszedł na policję? jak nie zapłacę za auto jest to nie możliwe

Kuba
Kuba
4 lat temu
Reply to  Michał

Auto było kupione w Leasing od banku Millenium , Bank nie sprawdził swojego auta i sprzedał był uzytkowany 2lata…

Arczi
Arczi
4 lat temu
Reply to  Kuba

Jeszcze lepiej