Skradzione auto policjanci znaleźli w lesie

Zaledwie kilka godzin wystarczyło policjantom z Komisariatu Policji w Myszyńcu na odzyskanie skradzionego auta oraz zatrzymanie sprawcy kradzieży. Dzięki szybkim i sprawnym działaniom sprawca nie uniknie odpowiedzialności karnej, a właściciele odzyskali swoje mienie.

 

W niedzielę około godziny 17 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży pojazdu marki Volvo z jednej z posesji na  terenie gminy Myszyniec.

– Bezpośrednio po przyjęciu zgłoszenia rozpoczęły się działania skoncentrowane na odzyskaniu skradzionego samochodu oraz zatrzymaniu sprawcy. Policjanci sprawdzali wszystkie wątki tej kradzieży. Po dwóch godzinach ustalono tożsamość sprawcy, był to 31 – letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego – informuje kom. Tomasz Żerański/KMP Ostrołęka.

Kolejna godzina poszukiwań pozwoliła na odzyskanie skradzionego auta, zostało one odnalezione w lesie na terenie gminy Myszyniec.

 

– Pozostała jedynie kwestia zatrzymania sprawcy kradzieży. Myszynieccy policjanci ustalili, że mężczyzna może poruszać się oplem po terenie powiatu ostrołęckiego. Dzięki dobremu policyjnemu rozpoznaniu wytypowany pojazd został zatrzymany, na miejscu pasażera znajdował się podejrzewany o popełnienie tej kradzieży 31 – latek. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 31 – latkowi zarzutów, do których się przyznał – dodaje.

Przestępstwo, którego mężczyzna się dopuścił, jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
1 miesiąc temu

Bardzo dobrze łapać złodziei