Składowisko części samochodowych w lesie

Lasy w okolicach Osówca Szlacheckiego to miejsce, do którego często wybierają się mieszkańcy powiatu przasnyskiego w poszukiwaniu grzybów. Niestety czasem bywa tak, że zamiast na prawdziwki, natrafiają na dzikie składowiska odpadów.

 

Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Przasnysza, który właśnie w celu zebrania grzybów udał się w lasy położone w okolicy Osówca Szlacheckiego. Zamiast na grzyby natrafił jednak na składowisko części samochodowych. Były tam zderzaki, obicia drzwi i foteli samochodu oraz inne jego fragmenty.

– Różne rzeczy w lesie widziałem, ale znaleźć zdekompletowany samochód? Czy naprawdę nie ma gdzie tego wyrzucać i trzeba zostawiać to w lesie? Jak mamy uczyć dzieci dbania o przyrodę, skoro sami jako dorośli dajemy im taki przykład? – pyta przasnyszanin.

 

Przypomnijmy, że zgodnie z artykułem 162. Kodeksu wykroczeń każdy kto w lasach zanieczyszcza glebę lub wodę, albo wyrzuca do lasu kamienie, śmieci, złom, padlinę lub inne nieczystości, albo w inny sposób zaśmieca las, podlega karze grzywny lub karze nagany.

Dodajmy także, że Główny Inspektorat Ochrony Środowiska stworzył specjalną stronę, gdzie każdy, kto ma wiedzę o jakichkolwiek przestępstwach związanych ze środowiskiem, może taki problem zgłosić.

Jedyne co trzeba zrobić to podać dokładną lokalizację danego miejsca i dodać krótki opis. Sprawa trafi do Departamentu Zwalczania Przestępczości Środowiskowej, który zdecyduje, co zrobić dalej.

Wszelkie przestępstwa dotyczące środowiska warto zgłaszać, choćby ze względu na fakt, że nielegalne odpady mogą nie tylko wywołać np. pożar lasu, ale także zanieczyszczać środowisko i zatruwać wodę, która potem trafia na pobliskie pola.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments