Skazańcy zbiegli z Kross-u. Jeden z nich wpadł w ręce policji

Dwóch więźniów z Zakładu Karnego w Przytułach Starych wykonywało pracę na terenie przedsiębiorstwa Kross w Przasnyszu. W środę, 5 stycznia udało się im zbiec. Trwają poszukiwania jednego z nich.

 

Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu poinformowała o bardzo nietypowej interwencji, która miała miejsce w środę, 5 stycznia. Przasnyscy funkcjonariusze musieli szukać skazanych, którzy uciekli z miejsca wykonywanej pracy.

– Około godziny 17.10 dyżurny przasnyskiej komendy policji został poinformowany przez służbę więzienną Zakładu Karnego w Przytułach Starych, że dwóch skazanych mężczyzn, w wieku 26 i 33 lat, którzy wykonywali pracę poza terenem zakładu karnego, nie powróciło z przepustki – informuje kom. Paweł Rykowski, funkcjonariusz przasnyskiej policji.

 

Obydwaj mężczyźni pracowali w przasnyskim zakładzie Kross i w tym czasie nie byli pod nadzorem funkcjonariuszy służby więziennej. Patrole policji ruszyły na miejsce zdarzenia, gdzie otrzymały dane personalne uciekinierów oraz ich rysopisy. Jednego ze zbiegłych udało się zatrzymać.

– Szybka reakcja pozwoliła na zatrzymanie jednego z nich, zaledwie po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia. Mężczyzna był skazany między innymi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i krótkotrwałe użycie cudzego pojazdu mechanicznego. W związku z ucieczką pobyt 33 – latka w więzieniu zapewne się przedłuży – dodaje Rykowski.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Klasyka
Klasyka
9 dni temu

To już nie ma kto tam pracować???

Zenek
Zenek
9 dni temu
Reply to  Klasyka

Pozatrudniali ich w maju w ramach jakiegoś programu. Pamiętam jeszcze jak SW z Panią Jakubiak chodzili po hali a po dwóch tygodniach pielgrzymka w zielonych ubraniach skarbowych stała przed wejściem na halę.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
9 dni temu
Reply to  Klasyka

Nie ma. Lepiej siedzieć na zasiłkach i różnego rodzaju plusach.

Zenek
Zenek
9 dni temu

Ja to się wcale chłopakom nie dziwię. Też w czerwcu spierdzieliłem z krosu do innej roboty bo psychicznie bym się wykończył.

Pracownik Kross
Pracownik Kross
9 dni temu
Reply to  Zenek

A ja odpowiem tak ..jak komuś pracować się nie chce i pieniądze najchętniej by brał za obijanie się to żadna praca nie będzie odpowiadała .Ja pracuję od kilku msc i może zarobki nie są marzeniem ale jak ktoś robi co do niego należy to ma swiety spokuj .

Zenek
Zenek
9 dni temu

Mistrzu umiesz czytać ze zrozumieniem? Napisałem że zmieniłem pracę a ty sugerujesz że się opieprzałem w robocie.
Z resztą, ciągłe ogłoszenia krossu o zatrudnieniu mówią wszystko. Jak chcesz dymać a nie pracować to twoja sprawa i mi nic do tego.

Michał
Michał
8 dni temu
Reply to  Zenek

Też tam robiłem i zmieniłem pracę, trzym się Zenek 🙂

Wiola
Wiola
9 dni temu

Spokoju życzę choć pewnie się doczepią że błędów narobiłeś

Porto
Porto
9 dni temu

Jakubik to chyba na dożywociu w krossie

seneka
seneka
8 dni temu
Reply to  Porto

ma promotora dobrego

Jan
Jan
8 dni temu

Nawet więźniowie uciekają 🙂