Skarga rodziców na działalność dyrektora Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu uznana za zasadną

Radni powiatu przasnyskiego większością głosów uznali skargę na działalność dyrektora Zespołu Szkół Powiatowych im. mjra H. Sucharskiego w Przasnyszu za zasadną. Tę złożyli rodzice uczniów III klasy Technik Mechanik Lotniczy.

 

8 głosami „za”, przy 7 głosach „wstrzymujących się” i 1 głosem „przeciw” radni powiatu przasnyskiego uznali, że skarga złożona przez rodziców uczniów III klasy Technik Mechanik Lotniczy na działalność dyrektora Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu, Pawła Szczepkowskiego jest zasadna.

Przypomnijmy, że skarga wpłynęła do Rady Powiatu Przasnyskiego 29 listopada 2022 r. Pismo złożone przez rodziców dotyczyło problemu braku lekcji z przedmiotów zawodowych w III klasie Technik Mechanik Lotniczy z uwagi  na brak nauczyciela.

 

Zbadaniem zasadności skargi zajęła się powiatowa komisja skarg, wniosków i petycji.

„Dyrekcja szkoły wcześniej proponowała przepisanie uczniów do innych klas w Zespole Szkół Powiatowych, co rodzice uznali, że jest bezprawne i wysoce nieuczciwe. Program nauczania dla poszczególnych przedmiotów zawodowych nie został opracowany i tym samym nie był w żadnym stopniu realizowany. Czas spędzony przez dzieci w szkole rodzice uznali za stracony i daleki od oczekiwań zdobywania przez nich wiedzy i umiejętności. Czasami zajęcia ograniczały się do posprzątania lotniska i hangarów. Zajęcia były też notorycznie odwoływane, a w ostatnim czasie po zatrudnieniu nauczyciela (emerytowanego pilota) Dyrektor zwracał się bezpośrednio do uczniów proponując im pracę w godzinach ponadwymiarowych, nie dokonując zmian w obowiązującym planie lekcji. Uczniowie mieli także zorganizowane wyjazdy do Technikum Lotniczego w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Ciechanowie, jednak po dotarciu na miejsce okazywało się, że zajęcia nie odbyły się wcale lub też odbyły się w krótszym niż umówiony wymiar czasu” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

 

Przed głosowaniem do tematu odniósł się obecny na sesji dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych Paweł Szczepkowski. Stwierdził, że problem ze znalezieniem nauczyciela był ogromny, jednak na dzień dzisiejszy sytuacja została pomyślnie rozwiązana.

– Faktycznie od początku września klasa nie miała zajęć zawodowych. Problem ze znalezieniem fachowców jest, bo nawet duże lotniska mają problem ze znalezieniem mechaników – stwierdził.

– Na dzień dzisiejszy zatrudniliśmy nauczyciela, który prowadzi z młodzieżą zajęcia teoretyczne. Jest wykładowcą akademickim, ale też pilotem dużych samolotów takich jak boeing 737. Ma licencję mechanika lotnika, jest zatrudniony jako specjalista, posiada swoje lądowisko i hangar, w którym uczniowie od połowy kwietnia rozpoczną praktyki – stwierdził i dodał, że młodzież rozpoczęła również odpracowywanie zaległych godzin. Uczniowie wyjeżdżają też na zajęcia na Politechnice Warszawskiej.

– Obejmując funkcję dyrektora zastałem stan taki, że mam technikum lotnicze, ale bez zaplecza, bez pracowni, miał być hangar politechniki, z różnych przyczyn nie został wybudowany, a klasa funkcjonuje. Ale jako dyrektor przez cały ten okres szukałem nauczyciela i myślę, że na dzień dzisiejszy, te obecne rozwiązanie sprawi, że program nauczania będzie realizowany prawidłowo, a młodzież będzie przygotowana do egzaminów zawodowych.

 

Na sali obecni byli również przedstawiciele rodziców, którzy dodali, że młodzież niestety wciąż ma sporo lekcji do odpracowania, jednak zarówno z obecnego nauczyciela, jak i z możliwości wyjazdów na politechnikę są zadowoleni.

Tego samego dnia, w tej sprawie była rozpatrywana skarga również na starostę Krzysztofa Bieńkowskiego. Rodzice bowiem odpowiedzialnością za całą sytuację obarczyli nie tylko dyrektora szkoły, ale również organ prowadzący – powiat. Skarga na starostę większością głosów została jednak odrzucona.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
imię
imię
10 miesięcy temu

zwracam uwagę że w Przasnyszu nie ma żadnego lotniska, tylko jest lądowisko. Proszę redakcję o stosowanie poprawnej nazwy wobec tego nieszczęścia na Sierakowie. Szczególnie jak tematem zacznie się chwalić BYŁY starosta Szczepankowski.

Michal
Michal
10 miesięcy temu
Reply to  imię

Jest to lotnisko. Taka nazwa obowiązuje od wielu lat. Zapraszam do Sierakowa w celu sprawdzenia. Jeśli wielki napis LOTNISKO PRZASNYSZ nie wystarczy, to pozostaną jeszcze dokumenty

imię
imię
10 miesięcy temu
Reply to  Michal

ais.pansa.pl/vfr/pliki/EP_AD_4_EPPZ_en.pdf

aha. napisali że to lotnisko. nazwa obowiązuje – na podstawie którego przepisu – wskaż proszę konkretny przepis.

niezależnie od powyższego, jutro napiszę że na rynku jest granica i Michały płacą cło za przejazd, 20 zł za każdym razem.

Nie zgadzasz się? ale ja napisałem przeciez ze Michały płacą, tak jak na lądowsku napisali że to lotnisko przeciez? to o co Ci kaman?

imię
imię
10 miesięcy temu
Reply to  Michal

ulc.gov.pl/_download/lotniska/kontrola-nadzor-certyfikacja/Wykaz_ladowisk_cyw_10_01_2023.pdf

zestawienie LĄDOWISK przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

odszczekasz czyli „hau hau” czy będzie jak sie spodziewam tzw. morda w kubeł?

imię
imię
10 miesięcy temu
Reply to  Michal

kończąc temat – to jakie dokumenty „pozostają”? czekam na info i na DOWODY że LĄDOWISKO w Przasnyszu to lotnisko. Czekam W.Cz. Michale.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu
Reply to  imię

A co to kurde za różnica? Na lotnisku samoloty będę mniej hałasować?

Maja
Maja
10 miesięcy temu

Trawiaste ladowisko- nie posiada odpowiedniej infrastruktury, ma małe uprawnienia i w przypadku innych pomysłów łatwo zlikwidowac

imię
imię
10 miesięcy temu
Reply to  Michal

halo, poszukiwany jest Michał, albo polemika prawna w odniesieniu do moich argumentów, albo tzw przez Michała „hau hau”.
Michale, gdzie jesteś?

Benek
Benek
10 miesięcy temu

I PiSi powieźli swojego. Grunt że winnego znaleźli. A jak zgodność że organ prowadzący nie winny. Ciekawe co starostwo robiło w tej sprawie. Jak dyrektor szkoły ma kwity że informował starostwo o problemie to powinien im rzucić w gębę. Kowal zawinił Cygana powiesili.

Zbulwersowana
Zbulwersowana
10 miesięcy temu

Po co się sprzeczać lotnisko czy lądowisko? Najważniejszy problem jest w tym, że szkolnictwo zawodowe w naszym mieście zeszło na psy. Zaplecze techniczne do nauki zawodu rozpieprzone i usunięte , a zamiast tego jest lodowisko i będą baseny. Grunt żeby młodzież umiała pływać i ślizgać się wokół problemów życiowych bez żadnego wyuczonego zawodu. Ślizgawki i lanie wody to najważniejsze. Nawet te praktyki w firmach to fałsz i zakłamanie. Gdzie i od kogo młodzi mają nauczyć się czegokolwiek??? Strach!!!

lll
lll
10 miesięcy temu
Reply to  Zbulwersowana

Akurat lodowisko to strzał w 10 , proszę skorzystać i zobaczyć jak jest użytkowane.

Jerzy z Przasnysza
Jerzy z Przasnysza
10 miesięcy temu

Czy to lotnisko czy lądowisko, jakie to ma znaczenie.Tutaj chodzi wyraźnie o to, że władze powiatu zrobiły sobie kpinę z młodych ludzi w szkole, obiecując coś i nie wywiązując się z obietnicy.Co obchodzi ucznia sprawa zabezpieczenia nauczycieli na danym kierunku.Skoro młodzież mogła wybrać taki kierunek nauki to powiat miał i ma z…y obowiązek zabezpieczyć tok nauki i kropka.Ja za zmarnowane lata nauki tych młodych ludzi byłbym konsekwentnym w stosunku do starostwa a młodzież niech wie na kogo nie oddawać głosów w wyborach.

Marta
Marta
10 miesięcy temu

Dokładnie. Obiecywali złote góry. Sieli fałszywą propagandę o świetlanej przyszłości. Młodzi się nabrali. Teraz tłumaczenia, że szkoła nie ma zaplecza do nauki zawodu, a mimo to próbowali ten sam kierunek utworzyć przez dwa kolejne lata… Na szczęście mało chętnych. Wszyscy już oczy przetarli

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu
Reply to  Marta

Pisie kłamią non stop. A i tak 1/3 społeczeństwa im wierzy i ufa.