Skarga na wójta gminy Krasne. Mieszkanka zarzuciła mu arogancję

W czwartek, 17 lutego odbyła się sesja Rady Gminy Krasne. W trakcie jej trwania radni omówili treść skargi na działalność wójta gminy. Mieszkanka zarzuciła mu aroganckie zachowanie, brak odpowiedzi na zadane pytanie i wyrzucenie z gabinetu. Radni uznali skargę za bezzasadną.

 

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Krasne podjęto decyzję w sprawie skargi na działalność Michała Szczepańskiego, wójta gminy Krasne.

Do Komisji Skarg i Wniosków wpłynęło pismo od jednej z mieszkanek gminy, w którym zarzuca włodarzowi aroganckie zachowanie podczas jednego ze spotkań. Twierdzi również, że została wyrzucona z gabinetu wójta.

 

– Przedmiotem skargi jest niewłaściwe zachowanie wójta w dniu 13 października polegające na aroganckim zachowaniu i braku udzielenia odpowiedzi na zadane pytanie odnośnie wykupu działki w miejscowości Milewo Rączki i toczącego się postępowania sądowego. Zostałam brutalnie wyrzucona z gabinetu wójta. W mojej ocenie takie zachowanie jest niestosowne i nieadekwatne do zajmowanego stanowiska i powinny zostać wyciągnięte konsekwencje w stosunku do wójta – napisano w skardze.

Jacek Zembrzuski, przewodniczący Rady Gminy Krasne poinformował, że Komisja Skarg i Wniosków przeanalizowała treść skargi, wysłuchała wyjaśnień wójta, a także znalazła osobę, która słyszała całą rozmowę i na tej podstawie opracowała stanowisko.

– Wójt gminy Krasne złożył wyjaśnienia w sprawie, z których wynika, iż skarżąca zachowywała się w sposób odmienny od wskazanego w skardze. Według relacji wójta skarżąca mówiła podniesionym tonem, żądała natychmiastowych odpowiedzi dotyczących wykupu działki i nie reagowała na prośby wójta o zachowanie spokoju – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

 

Komisja zwróciła uwagę także na to, że wójt nie mógł interesantce udzielić jakichkolwiek informacji odnośnie zamiaru sprzedaży przedmiotowej działki, gdyż Rada Gminy Krasne nie podjęła w tejże sprawie żadnej uchwały. Nie mógł także informować kobiety o przebiegu postępowania sądowego, ponieważ nie była ona w nim żadną ze stron.

Radni uznali skargę za bezzasadną.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
2 lat temu

Takie skargi tak się kończą

Ela
Ela
2 lat temu

Oni są mili jak brak głosować,,,,to samo w P….. były burmistrz na spotkaniu osobistym nie był już tak miły, odpowiedzi były pełne arogancji oraz,wyśmiewania a jak przyszedł na zakupy do sklepu to ładnie pięknie ciężka ta wasza praca a kilka dni wcześniej śmiał się z pracy ….kasjerki

obserwator
obserwator
2 lat temu
Reply to  Ela

były burmistrz Przasnysza to cham i prostak z Moskiewskiego przeszkolenia. Trzeba było zapoznać się najpierw z żołnierzami którzy u niego pracowali a nie dawać się przekupić cukierkami i długopisami.

Tomasz
Tomasz
2 lat temu

Przecież wszyscy wiedzą że ten wójt to ham, burak i ponurak. Najlepiej o nic go nie pytać i nie prosić tylko przytakiwać ale przed wyborami doznaje metamorfozy …

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

Nie ma Krasne szczęścia do wójtów. Po poprzednim wydawało się z że może być tylko lepiej- niestety znów mizeria. Mam nadzieję, że najbliższe wybory to zmienią.