Siódmy etap przasnyskiego ZiMNaRa za nami.

Siódmy etap ZiMNaRa rozegrany 16 lutego 2019 r. zakończył zasadniczą część zawodów. Zawodnicy, którzy brali udział w 6 biegach pokonali trasę pełnego maratonu.

Łącznie zawody ukończyło 27 zawodników na głównej trasie i 7 na dystansie półmaratonu. Uczestnicy, którzy nie uzbierali kompletu 6 biegów wymaganych do ukończenia zawodów będą mieli okazję pobiec w ostatnim etapie dodatkowym 23.02.2019 r., który zakończy tegoroczną edycję ZiMNaRa.

W siódmym etapie wystartowało 55 zawodników. Pogoda była bardzo sprzyjająca. Zima podobnie jak zawody powoli się kończy. Mroźny wiatr i śnieg zastępuje piękne wiosenne słońce. Takie warunki zachęcają do wysiłku fizycznego i przekładają się na świetne wyniki biegaczy.

Siódmy etap był najszybszym biegiem w tej edycji. Większość zawodników poprawiła swoje najlepsze rezultaty. Najbardziej spektakularny występ zanotował Michał Makowski z Mazovia ProActiv. Zawodnik pokonał siedmiokilometrową trasę w 23 minuty i 49 sekund. Jest to najlepszy wynik dotychczas zanotowany na ZiMNaRze od 3 lat, kiedy długość trasy została zwiększona do 7 km. Tym wspaniałym występem Michał mocno zaakcentował zwycięstwo w całym cyklu zawodów. Jest to czwarte zwycięstwo pełnego cyklu ZiMNaRa tego zawodnika.

W klasyfikacji generalnej na dystansie półmaratonu zwyciężył Patryk Pietrzak z Jednorożec robi co może. W 7 rozegranych biegach Patryk aż pięć razy stawał na najwyższym miejscu podium.

Do zakończenia całego cyklu pozostał tylko ostatni dodatkowy bieg, który pozwoli ukończyć ZiMNaRa zawodnikom, którym brakuje jeszcze jednego etapu. Zgodnie z regulaminem zostaną oni sklasyfikowani w generalce za wszystkimi biegaczami uczestniczącymi w biegach zasadniczych.

Tradycyjnie po ostatnich zawodach zostanie zorganizowane uroczyste ognisko. Zwycięzcy zawodów w kategoriach mężczyzn i kobiet na dystansie pełnego maratonu i półmaratonu zostaną uhonorowani medalami pamiątkowymi oraz pucharami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu. Impreza otrzymała od Starostwa nie tylko wsparcie finansowe ale również znakomitego reprezentanta – Starostę Krzysztofa Bieńkowskiego, który podjął wyzwanie i ukończył zawody na dystansie półmaratonu.

3 BORCZAK PRZEMYSŁAW Jednorożec robi co może 2005 18:43

Ostatnie zawody tegorocznej edycji i uroczyste zakończenie imprezy odbędzie się w sobotę 23.02.2019 r. na przasnyskim lotnisku. Zapraszamy.