Siłownia zewnętrzna i strefa relaksu jeszcze w tym roku w Chojnowie

Jeszcze w tym roku, miłośnicy aktywności fizycznej pod gołym niebem, będą mogli skorzystać z siłowni zewnętrznej, która zostanie zainstalowana przy zespole podworskim w Chojnowie.

 

Gmina Czernice Borowe  otrzymała  na ten cel dofinansowanie w wysokości 40 500,00 zł, w ramach programu „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020”, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

 

Budowa siłowni plenerowej składać się będzie z dwóch stref: ze strefy aktywności i strefy relaksu.

W strefie aktywności umieszczone zostaną urządzenia do ćwiczeń:

1) wahadło – urządzenie służące budowie mięśni i koordynacji. Ćwiczy mięśnie bioder, wspomaga ruchomość stawów biodrowych i kręgosłupa lędźwiowego oraz mięśni brzucha i pleców. Ćwiczy zmysł równowagi;

2) biegacz –  poprawia krążenie krwi i koordynację. Trenuje mięśnie kończyn dolnych i bioder;

3) orbitrek – poprawia koordynację i krążenie krwi, buduje mięśnie nóg i bioder. Dodatkowo trenuje mięśnie pasa barkowego i ramion. Wpływa pozytywnie na spalanie tkanki tłuszczowej;

4) wioślarz Wzmacnia mięśnie ramion i  nóg oraz górnej części placów;

5) wyciskanie siedząc – zwiększa siłę mięśni piersiowych, barków i ramion;

6) rower – poprawia krążenie w dolnych partiach ciała.

 

W strefie relaksu planuje się  umieszczenie stołu do gry w ping ponga oraz dwóch ławek drewnianych. Strefa wyposażona zostanie w tablicę z regulaminem korzystania, kosz do selektywnej zbiórki odpadów oraz stojak rowerowy i lampę solarną oświetlającą obiekt. Wybudowany będzie chodnik z kostki brukowej umożliwiający dojście do siłowni. Teren zostanie ogrodzony przez mieszkańców sołectwa oraz wzdłuż ogrodzenia nasadzona będzie zieleń ozdobna. W drugim etapie planuje się urządzenie w sąsiedztwie placu zabaw.

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazio
Kazio
11 miesięcy temu

Rolnicy i gospodynie domowe po ciężkiej pracy przyjadą na rowerach, aby zrelaksować się na sztucznych rowerach i innych maszynach. W projekcie zapomiano o latrynie .