Sierż. Damian Bieniek i mł. asp. Kamil Gadomski odznaczeni medalami „Gloria Prasnensis Terrae”

Funkcjonariusze policji z posterunku w Krasem zostali odznaczeni medalami „Gloria Prasnensis Terrae”za uratowanie kobiety z zadymionego domu. Wręczył je Krzysztof Bieńkowski, starosta przasnyski.

 

We wtorek, 7 marca Starostwo Powiatowe w Przasnysz odwiedziło dwóch funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Krasnem.

– Sierż. Damian Bieniek i mł. asp. Kamil Gadomski w obecności Komendanta Powiatowego Policji insp. Tomasza Łysiaka odebrali oznaczenia w podziękowaniu za ich zdecydowaną postawę, dzięki której udało się ocalić życie 43 – letniej mieszkanki Milewa – Rączek w gminie Krasne – informuje Powiat Przasnyski.

1 marca, w godzinach popołudniowych policjanci zostali skierowani do jednego z domów jednorodzinnych.

– Policjantów na miejsce skierował dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu, który otrzymał zgłoszenie od Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Z telefonu wykonanego na numer 112 wynikało, że w jednym z domów jednorodzinnych, w którym najprawdopodobniej przebywa jedna osoba, panuje duże zadymienie. Zgłaszająca interwencję kobieta z trudnością podała swój adres. W tle wyraźnie było słychać dźwięk czujki czadu. Policjanci z miejscowego posterunku natychmiast pojechali pod wskazany adres. W chwili ich przybycia dom wypełniony był gęstym dymem, znacznie ograniczającym widoczność, a na wołanie policjantów nikt nie odpowiadał – relacjonuje wydarzenie powiat.

 

Policjanci odnaleźli nieprzytomną kobietę, którą natychmiast wynieśli z zadymionego budynku i udzielili jej pierwszej pomocy.

– Zdecydowana postawa policjantów sprawiła, że zagrożone w wyniku kontaktu z trującym czadem życie kobiety zostało ocalone – dodaje powiat.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Luiza
Luiza
11 miesięcy temu

Jestem z Ciebie dumna

Arkadiusz
Arkadiusz
11 miesięcy temu

Super, należy doceniac policję za to co robią dla bezpieczeństwa 🙂