Sierpniowy weekend na drogach

Długi weekend sierpniowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań ze znajomymi. Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Od czwartku  do niedzieli (14-17.08) na Mazowszu  będzie więcej patroli na drogach. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Podczas tegorocznego długiego sierpniowego weekendu ,  nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Już od czwartku na trasach wylotowych z miast pojawi się więcej patroli. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Pamiętajmy ! Wśród głównych przyczyn wypadków drogowych nadal przeważają: wymuszenie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie i nadmierna prędkość oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Apelujemy do kierujących o rozwagę za kierownicą. Jedźmy z wyobraźnią i prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.

Nadkom. Ewa Nowak

KPP Przasnysz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments