Sierakowo. Pojazdem ciężarowym wjechał w ogrodzenie. 19-latek nie miał uprawnień i był pod wpływem alkoholu

Przasnyscy policjanci, zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu makowskiego, który kierował pojazdem ciężarowym bez uprawnień, spowodował kolizję drogową i był w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna oraz kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2, a także kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

 

W miniony wtorek, 26 lipca br. tuż po godzinie 17.00 na stanowisko dowodzenia przasnyskiej komendy policji wpłynęła informacja o tym, że nieznany sprawca poruszający się pojazdem ciężarowym marki Man, uderzył w ogrodzenie jednej z posesji w miejscowości Sierakowo (gm. Przasnysz), a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

 

– Skierowani na miejsce policjanci ujawnili w niewielkiej odległości od miejsca zdarzenia pojazd ciężarowy, który posiadał liczne uszkodzenia świadczące o tym, że brał on udział w zdarzeniu. Policjanci do sprawy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 67 lat. Jeden z zatrzymanych mężczyzn, 19-letni mieszkaniec pow. makowskiego, którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,2 promila alkoholu, usłyszał zarzut spowodowania kolizji drogowej, prowadzenia pojazdu ciężarowego pomimo braku uprawnień oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego na podwójnym gazie – informuje Krzysztof Błaszczak z KPP Przasnysz.

19 – latek odpowie teraz przed sądem. Grozi mu teraz wysoka grzywna oraz kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2, grozi mu też kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
13 dni temu

No widac że policja jest potrzebna dla naszego wspólnego bezpieczeństwa