Siedmiu zawodników z CKKK stanęło na podium 35. Mistrzostw Europy w Warnie

Dziewięciu przedstawicieli  Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin wzięło udział w miniony weekend w 35. Mistrzostwach Europy w Warnie w Bułgarii. Siedmiu z nich stanęło na podium.

 

Przedstawiciele powiatu przasnyskiego i ciechanowskiego wzięli udział w 35. Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w Warnie. Łącznie wystartowało 540 zawodników z 24 państw. Ciechanowski Klub Karate Kyokushin, do którego należą także mieszkańcy gminy Krasne reprezentowało 9 osób.

– Pierwszego dnia startowali nasi juniorzy. Turniej rozpoczął się od konkurencji kata, w której wzięły udział Marta Grzegorczyk, Gabrysia Simińska i Róża Okrasa. Dziewczynom niewiele zabrakło, żeby przejść do tury finałowej kata i ostatecznie uplasowały się na 7. miejscu spośród 23 zawodniczek. Po konkurencji kata nasi zawodnicy rywalizowali w konkurencji kumite. Spośród sześciu osób startujących cztery osoby stanęły na podium – relacjonuje klub.

 

Kolejnego dnia zawodów wystartowali seniorzy w konkurencji kumite. Mistrzostwa Europy okazały się momentem historycznym dla startujących zawodników. Siedmiu z nich stanęło na podium. Ten wynik udało się uzyskać dzięki pomocy trenera Wojciecha Gołębiewskiego oraz całego sztabu szkoleniowego.

 

Juniorzy:

  • Róża Okrasa – kategoria juniorek młodszych do 55 kg – I miejsce
  • Szymon Mądry – kategoria młodzików do 45 kg – I miejsce
  • Marta Grzegorczyk – kategoria juniorek młodszych do 50 kg – III miejsce
  • Patrycja Jakubiak – kategoria juniorek młodszych do 50 kg – III miejsce

 

Seniorzy:

  • Adam Chrzanowski – Mistrz Europy w kat. Senior -85kg
  • Weronika Krzywnicka – Vice Mistrzyni Europy w kat. kobiety -55kg
  • Krzysztof Szczepański – Vice Mistrz Europy w kat. Senior -85kg

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments