Siedmiu nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez przasnyskich policjantów.

Od piątku przasnyscy policjanci zatrzymali aż 7 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 29-letni kierowca lublina, który prowadził samochód mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Z kolei najmłodszym nietrzeźwym kierującym okazał się 18-letni mieszkaniec gm. Krasne, który pomimo braku uprawnień oraz posiadania ponad 2 promili alkoholu w organizmie kierował daewoo. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Przasnyscy policjanci w ciągu czterech ostatnich dni zatrzymali siedmiu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Do zatrzymania dwóch pierwszych kierowców doszło w miniony piątek dzięki czujnej postawie obywateli, którzy poinformowali o swoich przypuszczeniach. Pierwszy kierujący – 55-letni mieszkaniec Bartnik miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Drugi natomiast, 46-letni mieszkaniec Dobrzankowa miał 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w sobotę tuż po godzinie 17. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Krasnem w Zielonej zatrzymali do kontroli kierującego rowerem, 36-letniego mieszkańca gminy Opinogóra Górna, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Następnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się kierujący lanosem, 18-letni mieszkaniec gm. Krasne, którego zatrzymano w miejscowości Gorąca (gm. Krasne). Badanie stanu trzeźwości 18-latka wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. A po sprawdzeniu jego danych w policyjnym systemie okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Trzeciego nietrzeźwego kierującego zatrzymano w miejscowości Raszujka (gm. Chorzele), gdzie 20-letni mieszkaniec pow. przasnyskiego mając ponad promil alkoholu w organizmie kierował volkswagenem. W poniedziałek policjanci wyeliminowali z ruchu następnych dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy to 62-latek, który kierował fiatem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejny kierujący na „podwójnym gazie” to 29-letni mieszkaniec gm. Baranowo, który został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Żelazna Rządowa (gm. Jednorożec) przez policjantów z posterunku w Jednorożcu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz wszyscy zatrzymani kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.


Źródło KPP Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments