Siedmiu kolejnych przedsiębiorców z dofinansowaniem z Powiatowego Urzędu Pracy w Przasnyszu

25 kwietnia 2022 roku, podczas spotkania w Centrum Aktywizacji Biznesu zostały podpisane umowy, dzięki którym nowi przedsiębiorcy otrzymają wsparcie finansowe na założenie i prowadzenie firm w powiecie przasnyskim. W spotkaniu uczestniczył starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski i Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Jadwiga Żuber wraz z pracownik Powiatowego Urzędu Pracy Barbarą Garlińską.

 

Dzięki jednorazowemu wsparciu ze środków współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w powiecie przasnyskim, podpisano umowy na następujące działalności:

  • wylewki betonowe i budowlane i wykończenia,
  • usługi tynkarskie i wykończeniowe,
  • usługi barberingu,
  • sklep internetowy,
  • usługi fotograficzne i nagrania video,
  • 2 działalności o charakterze usług ogólnobudowlanych.

 

– Każdorazowo przed wypłatą pozyskanych środków odbywa się szkolenie „ABC Przedsiębiorczości”, które wprowadza nowych przedsiębiorców w zagadnienia zakładania i prowadzenie własnych firm. Szkolenie porusza tematykę założenia i rejestracji działalności, skutecznego jej promowania, ubezpieczeń społecznych, pozyskiwania funduszy unijnych, podstawom i formom opodatkowania, księgowości czy prowadzeniu kasy fiskalnej – informuje urząd.

 

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jasio
Jasio
6 miesięcy temu

Chciałbym rozpocząć działalność o specjalizacji temperowania ołówków i wymiany wkładów w długopisach. Czy też mogę liczyć na dofinansowanie?

Zenek
Zenek
6 miesięcy temu
Reply to  Jasio

Pytaj u źródła. Ale możesz nawet rozszerzyć działalność o lizanie znaczków pocztowych i zaklejanie kopert. Świat stoi przed Tobą otworem 😉 Powodzenia!!!

Sylwia
Sylwia
6 miesięcy temu

Aha, Chachulska i pewnie usługi fotografii 😂😂
Nie mam pytań 😂😂

Paweł
Paweł
6 miesięcy temu
Reply to  Sylwia

I co masz z tym jakiś problem ?