Siedem zastępów straży walczyło z pożarem stodoły w Klewkach [VIDEO]

13 sierpnia 2023 r. o godz. 23.05 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przasnyszu, wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku stodoły w miejscowości Klewki, gm. Przasnysz.

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej zastano drewnianą stodołę krytą eternitem całkowicie objętą pożarem. Następnie pożar rozprzestrzenił się na słomę znajdującą się na polu obok budynku – informuje asp. Rafał Sekuna,starszy dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP Przasnysz.

– Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu na palący się obiekt i słomę na pniu. Po ugaszeniu pożaru dokonano prac rozbiórkowych budynku i przelaniu wszystkich nadpalonych elementów wodą. Na koniec dokładnie przeszukano pogorzelisko – nie znaleziono żadnych osób poszkodowanych – relacjonuje.

 

Działania trwały 2 godziny 30 min. W akcji ratowniczo – gaśniczej uczestniczyło 7 zastępów straży pożarnej: JRG Przasnysz – 3 zastępy,OSP Mchowo,OSP Obrąb, OSP Karwacz, OSP Leszno.

 

 

ren

video: A.Mikołajewski

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aaaa
Aaaa
1 miesiąc temu

Bracia K w akcji znów w akcji

Bogdan
Bogdan
1 miesiąc temu

Nie bracia, to raczej były naczelnik OSP we wsi Lipa pod Przasnyszem znowu raczej zaczyna bo za Cicho było, a historia lubi się powtarzać🧐🤨

racja
racja
1 miesiąc temu
Reply to  Bogdan

Kim był poprzedni naczelnik? A kto teraz tam rządzi? Elita strażacka z Lipy? Ataki się zaczęły,, za długo cicho było o podpaleniach, powinni od razu zamknąć straż w Lipie i won, wynocha złodzieje , zrobiła się teraz banda i szajka po znajomości i dla bogatych,, zero wstydu dziadostwo nie ma 😂😂 jeszcze do kościoła chodzą co niedziela jak gdyby nigdy nic się nie stało 😂😂😂. Jeszcze nagrodę dostali za podpalania , żenada i wstyd!!!!!!!!!!! 😂😂😂

Somsiad stodoły
Somsiad stodoły
1 miesiąc temu

Chciałbym dodać, że nawiedzona ta stodoła jest – chyba. Od soboty 12 go już 3 razy się paliła. chociaż już jej nie ma!? Czy stojący na tej samej posesji, opuszczony drewniany dom też podzieli los stodoły?