Setne urodziny Pana Henryka Bulejak

W dniu 8 stycznia br. w Kaplicy Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego à Paulo w Przasnyszu odbyła się dziękczynna Msza Święta w intencji 100-lecia urodzin mieszkańca tego domu – Pana Henryka Bulejak.

Jubilat przyjął serdeczne życzenia i kwiaty od Zastępcy Burmistrza Przasnysza, przedstawicieli Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, KRUS oraz przyjaciół, sąsiadów i znajomych. Otrzymał również list gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, przekazany przez przedstawiciela Wojewody Mazowieckiego. Wszyscy zgromadzeni goście zaśpiewali Panu Henrykowi „200 Lat”.

Pan Henryk Bulejak urodził się 6 stycznia 1918 r. w miejscowości Kamień, gm. Dzierzgowo. W czasie II wojny światowej został zesłany na roboty do Prus Wschodnich. Po wojnie zamieszkał i ożenił się w Przasnyszu. Całe swoje życie pracował w rolnictwie. Jubilat jest osobą pozytywnie nastawioną do życia, uśmiechnięty, komunikatywny. Przasnyszanie znają Pana Henryka doskonale. Poza swoją ciężką pracą zawsze znajdował czas na hobby. Jako pasjonat gołębi, dużo czasu spędzał w przydomowym gołębniku. Tęskni za domem, ogródkiem i jazdą samochodem.
O swoim życiu często wspomina w opowieściach. Doskonale pamięta historią i genealogię wielu przasnyskich rodzin. W czasie trwania uroczystości często wzruszał się, ale i żartował. Dziękował wszystkim za przybycie.

Życzymy Panu Henrykowi dalszych długich lat życia w zdrowiu i pogodzie ducha.

UM Przasnysz

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments