Ser wędzony z Czernic Borowych wybrany najlepszym smakiem Mazowsza.

W konkursie Laur Marszałka wzięło udział aż 150 produktów żywnościowych z terenu Mazowsza. Szczególne uznanie kapituły zdobyły 24 smakołyki, a 8 z nich zostało wyróżnionych. Zwycięzcą w kategorii najlepsze produkty mleczarskie producentów rynkowych został Ser Wędzony z Markowej Zagrody spod Czernic Borowych.

W konkursie wzięli udział zarówno przedsiębiorcy, jak i producenci indywidualni, którzy rywalizowali w ośmiu kategoriach: wyroby piekarnicze, cukiernicze, przetwory mięsne (produkty pochodzenia zwierzęcego), ryby i przetwory rybne, przetwory owocowe i warzywne (produkty pochodzenia roślinnego), produkty mleczarskie, miody, napoje. Każdy uczestnik mógł zaprezentować tylko jeden produkt, a specjały nagrodzone w poprzednich edycjach nie mogły brać udziału w rywalizacji. W tegorocznej edycji do konkursu zgłoszono aż 150 produktów, z których komisja konkursowa wybrała 24 najlepsze.

Ser Wędzony z Markowej Zagrody produkowany jest gospodarstwie rolnym Marka Zalewskiego w Nowym Pawłowie. Ser wytwarzany jest metodą tradycyjną zgodnie z niezmienioną od 25 lat recepturą. Ma kształt owalnej bryły, brązowo-złotą barwę po uwędzeniu, z charakterystycznym wzorem odciśniętej siatki w której był wędzony. Do wyrobu sera używane jest wyłącznie najlepszej jakości mleko krowie pochodzące z gospodarstwa Pana Marka Zalewskiego.

Gratulujemy!


red.

 

Źródło mazovia.pl
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
2 lat temu

A skradziony ser z chorzowskiej mleczarni mazowsze nie brał udziału w konkursie