Seniorzy z Przasnysza w ramach projektu MOPS-u spotkali się z dietetykiem

Seniorzy biorący udział w projekcie „Łagodzenie skutków społecznych pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+” spotkali się z dietetykiem Piotrem Żechowskim.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu realizuje projekt „Łagodzenie skutków społecznych pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+” . W czerwcu odbyło się spotkanie z dietetykiem Piotrem Żechowiczem, w którym uczestniczyli przasnyscy seniorzy.

– Uczestnicy projektu mieli okazję zapoznać się z rolą dietetyka, która w leczeniu niektórych schorzeń jest nieoceniona. Dietetyk, podobnie jak lekarz, jest w stanie prawidłowo ocenić objawy chorobowe, a dzięki swojej wiedzy, dodatkowo połączyć je właściwym sposobem odżywiania – informuje MOPS w Przasnyszu.

 

Osoby, które biorą udział w projekcie będą miały szansę na indywidualne konsultacje, podczas których zostaną przeprowadzone pomiary antropomedyczne na analizie składu ciała.

– Wymaganiem do tego pomiaru jest ustanie na wyznaczonym miejscu bosymi stopami. Taki pomiar pokaże nam aktualna masę ciała, zawartość tkanki tłuszczowej, tkanki mięśniowej oraz poziom wody w organizmie – dodaje MOPS.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jana
jana
1 miesiąc temu

Tylko żeby wykorzystali wiadomości ponieważ większość to otyłe osoby.