Seniorzy z Przasnysza pielgrzymowali do Lichenia

Uczestnicy projektu „Łagodzenie skutków pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+” pielgrzymowali do Lichenia. Zwiedzili największą i najbogatszą bazylikę w całej Polsce.

 

W poniedziałek, 19 września, w ramach działania „Łagodzenie skutków pandemii wśród grup wysokiego ryzyka – osoby 60+” uczestnicy projektu wyjechali na pielgrzymkę do Lichenia, którą zorganizował ks. Romuald Ciesielski, proboszcz Parafii Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu.

– Uczestnicy mieli okazję zobaczyć największą i najbogatszą bazylikę w całej Polsce. Inicjatorem jej powstania był ks. Eugeniusz Makulski – ówczesny kustosz Sanktuarium. Świątynia zbudowana jest na planie krzyża. Składa się z części głównej, dzwonnicy, wieży oraz trzech okazałych portyków – relacjonuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

 

Pielgrzymi odwiedzili Lasek Grąblińskiego, który jest znany z objawień Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski.

– W miejscu tym, ogrodzonym kamiennym murem, znajdują się stacje drogi krzyżowej i kaplice. W jednej z nich jest kamień z wyrzeźbionymi stopami Matki Bożej, który miał upamiętniać miejsce objawień – dodaje przasnyski MOPS.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments